بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 08 دسامبر 2019, 07:25
پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 اخبار پتروشیمی بندر امام 
نویسنده پیام

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
واحد دریاچه نمک شرکت کیمیا بندرامام سال گذشته بیش از 500 هزار تن نمک تولید و برداشت کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی بندرامام،‌ علیرضا صدیقی‌زاده واحد تولید نمک را یکی از واحدهای اصلی و تغذیه‌کننده واحد کلرآلکالی شرکت کیمیای بندرامام خواند و تاکید کرد: ظرفیت استحصال نمک در این واحد 500 هزار تن در سال است که سال گذشته نسبت به ظرفیت اسمی خود 20 درصد بیشتر تولید داشته است.

مدیرعامل شرکت کیمیا بندرامام با اشاره به احداث ایستگاه هواشناسی برای تولید نمک با کیفیت مطلوب در این واحد اظهار داشت: از آنجا که تهیه نمک از آب دریا به عوامل جوی مانند تابش نور خورشید، باد، تبخیر و میزان رطوبت بستگی دارد، برای آگاهی از شرایط مختلف جوی، یک ایستگاه هواشناسی در مجاورت حوضچه‌های آب نمک احداث شد.

وی افزود: یکی از مهم ترین پارامترهای قابل استفاده از ایستگاه هواشناسی میزان تبخیر روزانه است که در میزان ساعات آب گیری و برنامه‌ریزی تولید نقش به سزایی را ایفا می‌کند، ضمن آن که این ایستگاه دمای خشک و تر، رطوبت نسبی هوا، سرعت و جهت وزش باد، میزان بارندگی، میزان تبخیر و بالاترین و کمترین دمای هوا را اندازه‌گیری و ثبت می‌کند.

صدیقی‌زاده ادامه داد: واحد تولید نمک دارای حوضچه‌های وسیعی است که با هزار و 500 هکتار مساحت در مجاورت مجتمع پتروشیمی بندرامام قرار گرفته است، ضمن آن که سالانه 25 میلیون متر مکعب آب دریا به وسیله پمپ و از طریق کانال به مرور زمان به حوضچه‌های فوق برای تجهیز انتقال می‌یابد.

وی ادامه داد: آب تغلیظ شده به وسیله پمپ برای تشکیل کریستال‌های نمک، به حوضچه‌های تبلور هدایت و در نهایت نمک جامد تهیه و ذخیره می‌شود.

شرکت کیمیا بندرامام دارای واحدهای تولیدی به نام‌های واحد بازیابی نمک از آب دریا sp، واحد کلرآلکالی CA، واحد وینیل کلراید منومر VCM، واحد اتیلن دی کلراید منومر EDC و ماده افزودنی به بنزین بدون سرب MTBE است.


18 آوریل 2010, 10:19
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
پتروشيمي بندرامام در چهار ماه نخست سال جاري بيش از 513 هزار تن محصولات پتروشيميايي را به ارزش 3 هزار و 587 ميليارد ريال به بازارهاي داخلي عرضه کرد.

پتروشيمي بندرامام توليدكننده محصولات پتروشيمي، پليمري و شيميايي است كه با توليد 29 فرآورده از نظر تنوع متنوع‌ترين سبد توليدات را دارا است و بخش بزرگي از خوراك ديگر واحدهاي صنعت پتروشيمي و صنايع پايين دستي را تامين مي‌كند. به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام، به منظور توليد محصول با ارزش افزوده بيشتر، پروژه‌هاي متعددي در پتروشيمي بندرامام انجام و در حال اجرا است. واحد الفين شركت سهامي پتروشيمي بندرامام تامين كننده نياز خوراك مورد نياز واحدهاي پايين دستي است كه طرح افزايش ظرفيت 100 هزار تني اين واحد در اواخر سال گذشته با موفقيت به پايان رسيد و سالانه 100 هزار تن محصول اتيلن به اين مجتمع توليدي افزوده مي‌شود.
يكي ديگر از پروژه‌هاي افزايش ظرفيت توليد، افزايش 90 هزار تني واحد پلي اتيلن سنگين است كه پيش‌بيني مي‌شود تا ماه آينده به مرحله راه‌اندازي و بهره‌برداري مي‌رسد. اين پروژه سهم شركت سهامي پتروشيمي بندرامام را در بازار پليمر افزايش مي‌دهد.خوراك و مواد مورد نياز اين شركت مايعات گازي به ميزان 2/3 ميليون تن از ميادين نفتي اهواز، مارون و گچساران، گازسوخت به ميزان 120 ميليون فوت مكعب در روز از شبكه گاز سراسري، نمك به ميزان 400 هزار تن در سال از آب دريا، نفتا به ميزان يك ميليون تن در سال از پالايشگاه آبادان و منومر استايرن به ميزان 7 هزار و 800 تن در سال از طريق واردات است، همچنين آب شيرين به ميزان 100 هزار مترمكعب در روز از رودخانه كارون، آب دريا به ميزان 1 ميليون متر مكعب در روز از خليج فارس، متانول به ميزان 182 هزار تن در سال از پتروشيمي فن‌آوران و مخلوط زايلين‌ها به ميزان 71 هزار تن در سال از طريق واردات خوراك اصلي و مواد مورد نياز اين شركت را تشكيل مي‌دهند.


08 آگوست 2010, 07:53
مشخصات شخصی

عضو: 24 آگوست 2010, 12:37
پست ها: 2
::sad::
خوشا بحال پتروشیمی بندر امام چون توی خواب هم نمیدید جنسهاش با این قیمت های فضائی و بورس بازی ها به فروش بره و عواید میلیاردی توی جیب واسطه ها بریزه
بدا به حال تولید کننده بدبخت!!! ::anxiety::


24 آگوست 2010, 13:56
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
من با نظر Jay70 موافق نیستم!
اولا که جمله اشکال منطقی داره چون پتروشیمی بندر امام هم تولید کننده است!
متاسفانه مفهوم بورس هنوز در ایران جا نیفتاده و از موقعی که کالاهای پایه ایی در بورس عرضه می شود بخشنامه ها و دستورات فراوان از جاهای مختلف و حتی کسانی که هیچ ارتباطی با بورس ندارند صادر می شود و بنابراین هنوز بورس آن ماهیت و جایگاه اصلی خود را به دست نیاورده و تا وقتی چنین نشود امیدی به بهبودی نباید داشت

بورس یعنی بازار یعنی محلی که هرکس کالایی دارد در آن آزادانه در معرض فروش بگذارد و قیمت بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود بدیهی است در این بازار ممکن است یک روز قیمت یک کالا بالا رود و یک روز قیمت آن کالا پایین بیاید. زمانی که خریدار یک مبلغی پیشنهاد می کند لابد آن کالا در آن روز ارزش آن مبلغ را دارد.

اگر بورس حذف شود به معنی این نیست که کالا به قیمت ارزان تر به دست مصرف کننده واقعی برسد بلکه برعکس، اگر بالاتر نرود قطعا پایین تر نخواهد آمد با این تفاوت که با حذف بورس تعداد زیادی از رانت خواران از این آبشخور خواهند خورد
پس همان بهتر که تولید کننده مستقیما به معرض فروش آزاد بگذارد و اگر افزایش قیمتی هم (بر اساس عرضه و تقاضا) وجود دارد صرف تولید شود و به جیب تولید کننده واریز شود و نوش جانش!
هیچ کس در دنیا اعتراض نمی کند که مثلا چرا طلا گرانتر از مس است چون براساس عرضه و تقاضا در کل دنیا قیمت آن اینطوری تعیین شده پس اگر روز هم مواد پلیمری و پتروشیمی در شرایط آزاد بازار افزایش قیمت داشت و به قیمت های خیلی بالا رسید کسی نباید اعتراض کند چون شرایط بازار چنینی قیمتی برای آن تعیین کرده و صنایع پایین دستی باید قیمت را براساس قیمت عادلانه آن تعیین کند و اگر قیمت محصولات بعدی گرانتر از مشابه خارجی تمام شد مشکل از تولید ماست نه از بالا بودن قیمت مواد پتروشیمی. همچنانکه روزی که قیمت نفت 140 دلار شد کسی اعتراض نکرد که دلال بازی شده چون همه دنیا پذیرفتند که براساس شرایط آن روز قیمت نفت چنین شده است. البته به نظر من خیلی طول می کشد که این تفکر در کشور ما اصلاح شود. ممکن است بگویید که همه چیز مملکت ما که مشابه خارجی نیست من هم قبول دارم و به همین دلیل بورس ما هم هنوز آن بورس واقعی نیست

ضمنا به نظر من این نظرات و جار و جنجالها از طرف همان افراد دلال رانت خواری مطرح می شود که با عرضه مواد پتروشیمی در بورس ، دست آنها از این منافع سرشار میلیاردی کوتاه شده و با اعتراض در روزنامه ها و سایتها و با برگزاری جلسات مختلف سعی دارند وضعیت را به همان وضعیت بخور بخور سابق برگردانند و عده ایی افراد هم که اکثرا" حسن نیت دارند و تصور می کنند وضعیت قبلی به نفع تولید است همان حرفها را تکرار می کنند در حالیکه وضعیت قبلی و سهمیه بندیها تولید ما را نابود کرده به طوریکه الان تولید کننده عادت به قمیمتهای واقعی ندارد.
الان قیمتی که خریدار در بورس می پردازد شفاف است و همه دنیا از آن خبر دارند ولی آیا در گذشته کسی می دانست چه خبر است؟ بدیهی است هرکسی جای آن رانت خواران سابق باشد در صف مقدم مقابله با بورس می ایستد و جار و جنجال راه می اندازد


24 آگوست 2010, 20:55
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
رشد 11 درصدي توليد پلي اتيلن سبك
حجم توليد محصول پلي‌اتيلن سبك (LDPE) شركت بسپاران بندرامام در شش ماه نخست سال جاري از برنامه اعلام شده از سوي شركت ملي صنايع پتروشيمي فراتر رفته و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 11 درصد رشد داشته است.
مدير توليد پتروشيمي بندرامام با اعلام اين مطلب خاطرنشان كرد: در شش ماه نخست سال جاري محصول پلي‌اتيلن سبك واحدهاي يك و دو هر كدام بيش از 28 هزار تن در شركت بسپاران بندر امام توليد شده است.مهندس حميد وفايي در ادامه افزود: واحد پلي اتيلن سبك به عنوان واحد توليدي پيشرو در كشور محسوب مي‌شود كه از سال 1373 تاكنون سالانه بيش از 100 هزار تن محصول پلي‌اتيلن سبك توليد مي‌کند. اين محصول در تهيه روكش كابل‌ها، انواع فيلم، كيسه‌هاي پلاستيكي، ظروف و لوازم منزل و لوله‌هاي آبياري و غيره كاربرد دارد. شركت بسپاران يكي از پنج شركت تابعه شركت سهامي پتروشيمي بندرامام است كه داراي پنج واحد توليدي به نام‌هاي پلي‌اتيلن سبك (LDPE)، پلي اتيلن سنگين (HDPE)، لاستيك مصنوعي (BD/SR)، پلي وينيل كلرايد (PVC) و واحد پلي پروپيلن (PP) است.


17 اکتبر 2010, 09:25
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 16 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد