تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

اخبار بازار مواد پتروشیمی - بازار تهران و ایران
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=126&t=2625
صفحه 1 از 10

نویسنده:  shahraki [ 20 آوریل 2009, 09:16 ]
موضوع پست:  اخبار بازار مواد پتروشیمی - بازار تهران و ایران

مواد و محصولات پليمری در مسير كاهش قيمت
همان طور كه پيش‌بيني مي‌شد قيمت محصولات پليمري در بازار آزاد روند كاهشي به خود گرفته است. در بازار محصولات پليمري فعالان اين بازار از كاهش تقاضا و افزايش موجودي تجار فعال در اين صنعت خبر مي‌دهند.فعالان بازار در هفته گذشته پيش‌بيني ‌‌كرده بودند كه در هفته جاري قيمت‌ها در بازار شكسته شود و با شروع هفته جاري به دليل كاهش نقدينگي تجار و فروش محصولات براي تامين مالي آنها روند كاهشي داشته است.خبرها از بازار حاكي از آن است كه افزايش حجم انبارها باعث شده كه بازار از اجناس اشباع شود. بنابراين گزارش نرخ‌‌هاي بازار آزاد در تعدادي از محصولات از جمله 0035 پايين‌تر از قيمت كشف شده رينگ پتروشيمي بورس كالا فروش مي‌رسد و دليل اصلي كاهش نرخ‌ها به دليل فروشنده بودن همه شركت‌هاي بازرگاني است.
دنیای اقتصاد

نویسنده:  bourse [ 24 آوریل 2009, 22:43 ]
موضوع پست:  Re: اخبار بازار مواد پتروشیمی - بازار تهران و ایران

قیمت محصولات پتروشیمی و مواد پلیمری در بازار تهران:

تصویر

توجه :
برای اطلاع از قیمت کالاهای معامله شده ( مواد پتروشیمی و پلیمری ) در بورس کالا به تالار قیمت کالاهای مبادله شده به آدرس : http://www.forum.boursekala.com/viewforum.php?f=136 مراجعه کنید. در این تالار آمار روزانه معاملات بورس کالا به صورت فایلهای جداگانه قابل دریافت است.

نویسنده:  shahraki [ 27 آوریل 2009, 09:28 ]
موضوع پست:  Re: اخبار بازار مواد پتروشیمی - بازار تهران و ایران

خريدهاي روز چهارشنبه و نرخ‌هاي كشف شده هفته گذشته رينگ پتروشيمي حكايت از آن داشت كه در هفته جاري نرخ محصولات پتروشيمي در بازار آزاد به شدت كاهش يابد.
بررسي‌ها در بازار نشان مي‌دهد كه اكثر تجار فعالان در بازار پتروشيمي نرخ محصولات خود را نسبت به هفته گذشته از 70 تا 150تومان كاهش دادند.
برخي از فعالان بازار دليل كاهش قيمت‌ها در هفته جاري را حجم بالاي موجودي انبارها و فروش كم محصولات در هفته‌هاي اخير مي‌دانند.
يكي از فعالان بازار، حركت بازار را به بادكنكي تشبيه كرد و معتقد است حجم موجودي انبارها و با خريدهاي هفته گذشته بيشتر از ماه ابتداي سال شد و از آن جايي كه قيمت‌ها در سال جاري رو به افزايش رفت تعدادي از تجار كه محصولات را با قيمت پايين‌تر خريداري كردند در ابتداي سال و با شروع روند رو به رشد قيمت‌ها، محصولات را در انبار خود نگه داشتند و در حال حاضر كه قيمت‌ها روند كاهشي به خود گرفته است، بارهاي خود را وارد بازار كرده‌اند و از آن جا كه قيمت محصولات آنها پايين‌تر از قيمت‌هاي خريد امروز بازار است باعث ركود در بازار شده‌اند.
به گفته برخي فعالان بازار سرعت روند كاهش قيمت‌ها با فروش محصولات ارزان قيمت كمتر شده و پيش‌بيني كردند كه تا ابتداي هفته آينده قيمت‌ها در بازار آزاد به ثبات برسد. همچنين تعدادي ديگر از تجار احتمال منفجر شدن بادكنك بازار پتروشيمي را در صورت ادامه روند ركود در بازار آزاد مي‌دهند و معتقدند، اگر طي چند روز آينده اوضاع بازار درست نشود، احتمال كاهش بيشتر قيمت‌ها وجود دارد. بررسي‌ها در نرخ آزاد بازار پتروشيمي حاكي از آن است كه قيمت برخي از محصولات، پايين‌تر از قيمت‌هاي كشف شده در بورس است.

تصویر

نویسنده:  shahraki [ 05 می 2009, 09:52 ]
موضوع پست:  Re: اخبار بازار مواد پتروشیمی - بازار تهران و ایران

تجار فعال در بازار پتروشيمي معتقدند، در سال جاري حجم بارهاي وارد شده به بازار بيش از تقاضاي اين فصل است و همين امر باعث افزايش موجودي انبارها شده است و بالا رفتن حجم موجودي انبارها تجار را مجبور به عرضه محصولات در بازار كرده است. اين در حالي است كه در شرايطي كه همگي فروشنده شده‌اند خريداري در بازار وجود ندارد و نسبت به سال‌هاي قبل خريدار كمتري در بازار آزاد وجود دارد.
بنابراين گزارش حجم بالاي عرضه‌ها در بورس و خريد اكثر محصولات توسط تجار فعال در اين بازار و نبود خريدار با توجه به خريد عمده تجار اين سوال به ذهن متبادر مي‌شود كه توليدكنندگان محصولات خود را از كجا تامين مي‌كنند.
فعالان بازار با اشاره به عدم تحويل برخي از محصولات خريداري شده در ابتداي ماه اصطلاح فروش بار خالي را درباره محصولات تحويل نشده به كار مي‌برند و معتقدند برخي از عرضه‌هاي بازرگاني پتروشيمي در توان مجتمع‌هاي توليدكننده نيست و در پاره‌اي از موارد محصولات مورد نظر به طور كامل صادر شده و از خريداران داخلي خواستار انتظار و صبر براي تحويل كالاهاي خود شده‌اند.

تصویر

نویسنده:  saaman [ 20 ژوئن 2009, 19:12 ]
موضوع پست:  Re: اخبار بازار مواد پتروشیمی - بازار تهران و ایران

در هفته‌ای که گذشت، قیمت محصولات پلیمری در بازارغیر رسمی رشد داشت. فعالان اقتصادی علت اصلی این موضوع را افزایش کاذب قیمت‌ها مي‌دانند، همچنین فعالان اقتصادی معتقدند شرکت‌های پتروشیمی در بورس کالا نیز عرضه و تقاضا را رعایت نمی‌کنند و محصولاتشان را گران‌تر از قیمت واقعی عرضه مي‌کنند.

البته این افزایش قیمت محصولات مي‌تواند پیامد کمبود برق در کارخانه‌ها نیز باشد؛ چرا که بسیاری از دستگاه‌های کارخانه‌ها به همین علت دچار خرابی شده اند. این در حالی است که فعالان اقتصادی بالاتر رفتن قیمت‌ها را امری بعید مي‌دانند و معتقدند نمونه‌های خارجی محصولات پتروشیمی با قیمت‌های ارزان‌تر در بازار وجود دارد، به همین دلیل محصولات پلیمری با افزایش قیمت در روزهای آتی مواجه نخواهد شد، چرا که با بالا رفتن قیمت این محصولات، خریداران سعی مي‌کنند نمونه‌های خارجی محصولات پلیمری را با قیمت‌های ارزان تر تهیه کنند.

روزنامه دنیای اقتصاد

صفحه 1 از 10 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/