بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 19 فوریه 2019, 15:18
پاسخ به موضوع  [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 الزام عرضه محصولات فولادی همه تولید کنندگان در بورس کالا 
نویسنده پیام

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
به منظور کنترل رشد بی‌رویه قیمت و ممانعت از بورس بازی، دولت به‌زودی فولادسازان را مکلف به عرضه محصولاتشان در بورس کالا می‌کند.
شنیده‌ها حاکی است که با موافقت وزارت صنایع و معادن و پیگیری معاونت راهبردی ریاست‌جمهوری و بازرگانی دولتی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و بورس کالا به‌زودی عرضه محصولات فولادی تنها از طریق بورس کالا صورت خواهد گرفت و فولاد سازان خصوصی و دولتی مکلف خواهند شد تا محصولات خود را در بورس کالا عرضه کنند، در صورت عدم عرضه فولادسازان در بورس فولاد مشمول قیمت‌گذاری خواهد شد.
یک مقام آگاه در این رابطه اظهار داشت: با توجه به محدودیت در واردات و کمبود آهن‌آلات در بازار این اقدام از سوی دولت صورت گرفته و حتی در مورد محصولات وارداتی نیز راهکارهایی ارائه شده تا واردکنندگان نیز محصولات خود را در بورس عرضه کنند، در غیر این صورت از ثبت سفارش برای واردات بعدی ممانعت می‌شود. وی افزود: برای حفظ تعادل در بازار آهن حتی کارخانه‌هایی که به صورت کارمزدی تولید می‌کنند نیز مکلفند محصولات خود را در بورس کالا عرضه کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به روند صعودی قیمت آهن‌آلات طی 15 روز اخیر و رشد بیش از 130 تومانی هر کیلو میلگرد در بازار و احتمال تداوم رشد قیمت و نگرانی فعالان از کمبود محصول در بازار، راهکارهای مذکور از سوی مسوولان مطرح و مورد بررسی قرار گرفته و در هفته آتی تصویب و ابلاغ خواهد شد.


31 آگوست 2010, 10:39
مشخصات شخصی

عضو: 13 آوریل 2009, 19:06
پست ها: 32
سلام
به نظر من این کار شدنی نیست و فقط ایجاد جو روانی منفی در بازار است بطور مثال آقای xمقداری شمش به کارخانه فولاد آذربایجان می دهد تا برایش کارمزدی میلگرد بزند آنوقت فولاد آذربایجان باید جنس آقای xرا در بورس کالا بفروشد تاخیر در دریافت کالا توسط خریدار به عهده کیست کارخانه جریمه می دهد یا آقای... آنوقت فروش این کالا در بورس چه تاثیری در بازار دارد اگر بورس بخواهد تریلی به تریلی بار بفروشد عملا جایگاه خود را به عنوان یک بازار رسمی از دست می دهد اگر واسطه کالا را بخرد باز هم همان داستان برقرار میشود الان مشکل عرضه کارخانجات در بورس نیست مشکلات عدیده ای است که کارخانجات در تحویل کالا به بازار دارند
به نظر شما اینطور نیست؟


02 سپتامبر 2010, 14:21
مشخصات شخصی

عضو: 24 جولای 2010, 10:21
پست ها: 160
اگر بخواهند میشه فرموله کردن اینها که کاری نداره
اهرم های بسیار مهمتری دست دولت و بورس است که اگر آنها را پیاده کنند همه به دنبال عرضه در بورس خواهند بود مثلا تعرفه برق مصرفی صنایع فولاد!!


04 سپتامبر 2010, 11:56
مشخصات شخصی

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
گفت‌وگوی «دنیای اقتصاد» با فولادسازان در خصوص عرضه فولاد در بورس کالا
اما و اگر‌های تولیدکنندگان فولاد...

تاکید دولت بر عرضه فولاد از سوی تولیدکنندگان در بورس‌کالا
درخواست فولاد سازان برای واردات شمش فولاد از سوی دولت

با رشد قیمت‌های اخیر فولاد در بازار داخلی؛ به خصوص در بورس کالا و شدت یافتن آن نسبت به روند بازارهای جهانی و تداوم یافتن روند کاهشی واردات شمش فولاد مسوولان بر آن شدند تا با اقدامات ویژه از روند صعودی قیمت‌ها ممانعت کرده و فولاد سازان را قانع کردند تا در صورت عرضه محصولاتشان در بورس سهمیه شمش فولاد دریافت کنند، حال باید دید فولاد خوزستان با تولید حدود 2 میلیون تن شمش در سال چگونه می‌تواند نیاز فولاد سازان دولتی و خصوصی را پاسخ دهد؟ آيا راهکار دیگری برای تامین شمش مورد نیاز داخل در نظر گرفته شده است، فولاد سازان در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» به تشریح وضعیت موجود بازار فولاد پرداخته و راهکارهای گوناگونی را مطرح کردند که در پی مي‌آید:


دولت در صنعت فولاد دخالت نکند
محمد احرامیان مدیر عامل فولاد یزد در خصوص رشد قیمت آهن در بازار داخل مي‌گويد: تا زمانی که دولت به طور مستقیم در صنعت فولاد دخالت کند، وضعیت ‌اين صنعت تغییری نخواهد داشت.
وی تصریح کرد: دولت باید اجازه دهد تا میزان سوددهی در صنعت فولاد بیشتر از بانک‌ها شود، در ‌اين صورت میزان سرمایه‌گذاری مردمي ‌در بخش فولاد افزایش خواهد یافت و ‌اين امر به افزایش تولید و کاهش خود به خودی قیمت منجر مي‌شود.
مدیرعامل فولاد یزد با بیان‌ اينکه حضور بخش خصوصی در هر صنعتی موجب خودکفایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: سالانه 10 میليون تن فولاد وارد کشور مي‌شود. از ‌اين رو هیچ‌گونه رقابتی در ‌اين صنعت صورت نمي‌گیرد.
وی درخصوص عرضه تولیدات فولاد یزد در بورس کالای‌ايران گفت:‌ اين شرکت محصولات خود را به قیمت 780 تومان برای تحویل در تاریخ 30 آبان ماه جاری در‌اين بورس عرضه کرده است.


خط اعتباری ارزی در اختیار انجمن تولیدکنندگان فولاد قرار گیرد
بهروز سلیمانی مدیر عامل نورد فولاد کرمانشاه در خصوص رشد نرخ آهن در بازار داخل گفت: افزایش قیمت آهن که از ابتدای فصل تابستان آغاز شده است، به علت سه عامل کمبود واردات، رشد نرخ مواد اولیه از جمله سنگ آهن و قراضه و عدم گشایش ال سی(Lc) از سوی بانک‌ها برای واردات مواد اولیه به کشور است.

وی با اشاره به تجربه رشد قیمت‌ها در سال 87 تصریح کرد: پیش‌بینی مي‌شود در صورت ادامه روند کنونی شاهد رشد فزاینده قیمت آهن در کشور خواهیم بود.

مدیر عامل نورد فولاد کرمانشاه درخصوص کاهش قیمت آهن طی دو هفته اخیر خاطرنشان کرد: ‌اين امر به علت افزایش عرضه‌ها در بورس کالا و به منظور کنترل قیمت‌، صورت گرفته؛ اما به علت کمبود مواد اولیه رشد نرخ مجددا به بازارآهن بازخواهد گشت.
وی اظهارداشت، دولت باید برای بخش تولید فولاد راهکاری اساسی اتخاذ کند زیرا در غیر‌اين صورت به علت عدم واردات مواد اولیه به کشور علاوه بر رشد قیمت‌ها شاهد کاهش ظرفیت تولید کارخانه‌ها خواهیم بود.
سلیمانی از راه‌اندازی تعاونی از سوی انجمن تولید‌کنندگان فولاد در کشور خبر داد و گفت: قرار است که تعاونی مذکور نسبت به واردات مواد اولیه اقدام و در اختیار تولیدکنندگان فولاد قرار دهد.
وی با اشاره به بیان مطلب یاد شده، افزود: از دولت خواستاریم تا به منظور حمایت از تولید داخل نسبت به تخصیص خط اعتباری ارزی به انجمن تولیدکنندگان فولاد اقدام کند.
مدیر عامل فولاد کرمانشاه درخصوص عرضه فولاد از طریق بورس کالای‌ ايران، تصریح کرد: چنانچه شرایط عضویت در شرکت بورس کالای‌ ايران آسان شود، استقبال خواهیم کرد.
به گفته وی، چنانچه شرکت‌های تولیدکننده فولاد تمامي‌تولیدات خود را از طریق شرکت بورس کالای‌ايران عرضه کنند ، اقدام مثبتی خواهد بود.


دولت واردات شمش را مدیریت کند
جهانبخش شکری مدیرعامل جهان فولاد غرب درباره انگیزه عرضه محصولات‌اين شرکت در بورس کالا اظهار داشت: همه کسانی که با تولید و عرضه محصولات فولادی سر و کار دارند به خوبی مي‌دانند که مقدار شمش تولید داخلی هیچ تناسبی با ظرفیت واحد‌های نورد موجود در کشور ندارد و تولیدکنندگان مقاطع به نوعی به واردات شمش وابسته‌اند. در هفته‌های اخیر که انجام عملیات بانکی برای واردات شمش مشکل شده، نورد کاران برای گرفتن سهمیه شمش از تولید داخلی ناچار به عرضه محصولات خود در بورس هستند زیرا شرط تخصیص سهمیه شمش، پذیرش عضویت بورس و عرضه محصول در بورس است.

از طرف دیگر، شمش تولید داخلی تکافوی تامین ظرفیت همه کارخانه‌های نورد را نمي‌کند و نتیجه امر کاهش نهایی تولید مقاطع در داخل خواهد بود که منجر به تعطیلی کامل یا بخشی از ظرفیت‌های تولید مي‌شود و نهایتا زمینه اخراج نیروهای شاغل فراهم مي‌شود و تولیدکننده نیز با کاهش ظرفیت تولید قادر به‌ايفای تعهدات مالی خود نخواهد بود و بانک‌ها هم با مشکل وصول مطالبات مواجه مي‌شوند.

وی افزود: به نظر من دولت مي‌تواند راسا واردات شمش را مدیریت کند و خود شمش تولید داخلی را بین واحد‌های نورد تقسیم کند و کمبود آن‌را هم از طریق واردات تامین و تقسیم نماید و محصول نهایی را با قیمت کارشناسی عادلانه توزیع کرده یا بر توزیع و فروش آن از طریق بورس با قیمت عادلانه و سود منطقی نظارت کند . تجربه صنعت آرد مي‌تواند الگوی مناسبی برای فولاد هم باشد که گندم را به کارخانه‌های آرد تحویل مي‌دهند و آرد را از آنان تحویل مي‌گیرند. اگر دولت مواد اولیه تولیدکنندگان مقاطع را تامین کند، قیمت فروش را هم راسا مشخص و عرضه در بورس را اجباری کند، هم مانع افزایش یا کاهش بی‌رویه قیمت شده و هم زمینه حفظ اشتغال را فراهم کرده و هم تولید داخلی افزایش مي‌یابد.

وی تصریح کرد: شرایط حاکم بر بازار متاسفانه نوید آينده خوبی را نمي‌دهد و فعلا به دلیل کاهش تقاضا ظرفیت کارخانه‌ها به حال غیرفعال درآمده و‌اين امر بسیار مخاطره‌آمیز است زیرا رکود حاکم موجب افزایش بیکاری مي‌شود. شنیده مي‌شود که دولت برای حمایت کشاورزی واردات بسیاری از مواد غذایی از جمله برنج را ممنوع کرده است. به نظر می‌رسد ‌اين اتفاق خوبی است، اما نوش داروی بعد از مرگ سهراب چه فایده. در مورد فولاد هم شاید همین اتفاق بیفتد. بنابراین اگر دولت مانع ورود محصول نهایی شود و واردات مواد اولیه را مدیریت کند، نقش موثری در رشد اقتصاد‌ ايفا کرده است.

وی با اشاره به شرایط آتی بازار فولاد اظهار داشت: اصولا پیش‌بینی زمانی صورت می‌گیرد که برنامه‌ریزی وجود داشته باشد و پیش‌بینی کننده از آمار و اطلاعات و برنامه‌های آينده مطلع باشد. در حالی که در حال حاضر بسیاری از فاکتور‌های موثر بر تولید، شفاف و روشن نیست. مثلا قانون هدفمند کردن یارانه‌ها چگونه اجرا می‌شود؟ قیمت سوخت و انرژی چه زمان و چه مقدار تغییر مي‌کند؟ تکلیف صنعت در‌ آينده چیست؟ یا در صورت کمبود مواد اولیه و واسطه‌ای چه تدبیری اندیشیده می‌شود؟
بنابراین پیش‌بینی در زمینه‌ آينده بستگی به تعیین تکلیف بسیاری از مجهولات دارد. اما با توجه به شرایط حاکم نمي‌توان به آينده صنعت امید بست مگر ‌اينکه دولت همت و اراده ویژه‌اي به خرج دهد.


تامین مواد اولیه فولاد و ممنوعیت صادرات
مدیرعامل ذوب‌آهن البرز غرب نیز درخصوص روند افزایش نرخ فولاد در بازارهای جهانی و داخلی گفت: با افزایش تب جهانی قیمت فولاد، نرخ آن در بازار داخل حتی به مراتب بیشتر روند صعودی به خود گرفت.
امین سعدی کمبود مواد اولیه را عامل اساسی رشد قیمت آهن برشمرد و افزود: پس از ماه مبارک رمضان با افزایش تقاضا، روند قیمت فولاد و مقاطع فولادی ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: چنانچه روند افزایشی نرخ فولاد تداوم داشته باشد، شمش فولاد به 800 تومان برای هر کیلو نیز خواهد رسید و مشکل اساسی در ‌اين است که برای روند افزایشی نرخ شمش بازگشت به عقب وجود دارد، اما برای قراضه‌اين امر بسیار دشوار است.

مدیر عامل ذوب‌آهن البرز غرب‌، نرخ منطقی برای هر کیلو شمش فولاد را 700 تا 750 تومان و برای میلگرد 800 تا 850 تومان برشمرد.

وی کمبود جهانی را عامل رشد قیمت فولاد دانست و گفت: به علت بحران دوسال اخیر تولید‌کنندگان با صد درصد ظرفیت تولید نمي‌کنند از ‌اين رو‌ اين کمبودها موجب روند افزایشی قیمت فولاد شده است.سعدی، کمبود واردات و مشکلات بانکی را از عوامل اصلی رشد قیمت‌ها در بازار داخل برشمرد.

وی با اشاره به راهکار اساسی برای مهار نرخ قیمت فولاد در بازار داخل افزود: دولت برای رفع‌ اين مشکل باید نسبت به تامین مواد اولیه تولیدکنندگان از جمله شمش و قراضه تدابیر جدی اتخاذ کند و همچنین از صادرات مواد اولیه به شدت جلوگیری کند.مدیر عامل ذوب‌آهن البرز غرب همچنین خواستار ارائه آهن اسفنجی به بخش خصوصی از سوی دولت شد، زیرا اغلب صنایع مادر در اختیار دولت قراردارد.وی با اشاره به ظرفیت نصب شده مطلوب تولید در بخش خصوصی تصریح کرد: برای بالقوه درآمدن‌ اين ظرفیت حمایت دولت بسیار ضروری است.

وی درخصوص توقف روند افزایشی نرخ آهن طی دو هفته اخیر گفت:‌اين امر موقتی است و مجددا شاهد بازگشت قیمت‌ها در‌ اين بازار خواهیم بود و اساسی‌ترین عامل ‌اين امر کمبود مواد اولیه برای تولیدکنندگان فولاد در کشور است.


ترجیح مي‌دهیم در بورس عرضه کنیم
رسول عرفانیان مدیر فروش فولاد غرب آسیا در مورد عرضه محصولات ‌اين شرکت در بورس کالا گفت: در حال حاضر با توجه به حمایتی که بورس از صنایع و عرضه‌کنندگان انجام مي‌دهد و حسن نیتی که بورس و فولاد مبارکه نشان داده، ترجیح مي‌دهیم محصولات خود را در بورس کالا عرضه کنیم.

وی ادامه داد: به محض طی مراحل اداری پذیرش، محصولات ‌اين شرکت در بورس کالا عرضه خواهد شد. وی افزود : در حال حاضر مواد اولیه خود را از فولاد مبارکه تامین مي‌کنیم. عرفانیان مزایای عرضه در بورس کالا را برشمرد و تصریح کرد: علاوه بر معافیت‌های مالیاتی، تخفیف‌های یارانه‌اي نیز در زمان اجرای حذف یارانه‌ها خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: بازار در حال حاضر با حمایت دولت کنترل مي‌شود، اما ‌اين ثبات قیمت طولانی مدت نخواهد بود و پیش‌بینی مي‌شود با توجه به محدودیت‌های موجود در خرید و حمل محصولات فولادی دوباره قیمت‌ها افزایش یابد. وی اظهار داشت: با توجه به حذف یارانه‌ها و مشکلاتی که در واردات ذکر شد بایستی اقدامات حمایتی دولت از صنعت فولاد افزایش یابد در غیر ‌اين صورت بازار شاهد تثبیت نرخ‌ها نخواهد بود.

وی ادامه داد: فولاد غرب آسیا در منطقه سلفچگان قم قراردارد و ظرفیت تولید‌اين کارخانه سالانه 500 هزار تن ورق سرد است و در اسفند 1388 اولین خط تولید ‌اين کارخانه راه‌اندازی شده است.


18 سپتامبر 2010, 09:35
مشخصات شخصی

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
تازه‌ترین تصمیمات دولت برای بازار فولاد

محصول فولادسازان غیربورسی مشمول قیمت‌گذاری مي‌شود

با توجه به اقدامات اخیر وزارت بازرگانی و تاکید این وزارتخانه بر عرضه تولیدکنندگان محصولات فولادی در بورس کالا برای کنترل قیمت‌ها، این وزارتخانه به‌تازگی قصد دارد در راستای حفظ تعادل در بازار و یکسان سازی قیمت‌ها در بورس و بازارآهن، برای قیمت‌گذاری محصولات تولیدکنندگانی که از ورود و عرضه محصولاتشان در بورس کالا امتناع ورزیده‌اند وارد عمل شود. از این رو معاون وزیر بازرگانی با تشریح تازه‌ترین تصمیمات دولت برای بازار فولاد به خبرگزاری مهر گفت: تولیدکنندگانی که کالای خود را در بورس عرضه نکنند، مشمول قیمت‌گذاری خواهند بود و موظفند تا محصول خود را به قیمت کشف شده در بورس عرضه کنند.

محمدعلی ضیغمی با اشاره به برگزاری جلسات ستاد تنظیم بازار در دفتر ریاست‌جمهوری گفت: مهم‌ترین موضوع مطرح شده در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار، بررسی وضعیت بازار آهن‌آلات و محصولات فولادی بود که در این ارتباط دولت، تصمیمات جدیدی را اتخاذ کرد.
معاون وزیر بازرگانی فولاد را از جمله کالاهای مشمول قیمت‌گذاری عنوان کرد و افزود: با توجه به مصوبه سال 85 دولت مبنی بر خارج شدن کالا از شمول قیمت‌گذاری در صورت عرضه در بورس، حال چنانچه تولیدکننده‌ای محصول خود را در بورس عرضه نکند، مشمول قیمت‌گذاری خواهد شد.
وی تصریح کرد: خروج از شرایط قیمت‌گذاری معطوف به عرضه کالا در بورس است،
از این رو ستاد تنظیم بازار در جلسه اخیر خود تصمیم گرفت تا تمامی تولیدکنندگان را موظف به عرضه محصولات خود در بورس کالا کند؛ در غیر این صورت کالای تولیدی آنها مشمول قیمت‌گذاری و لحاظ قیمت‌های تکلیفی مي‌شود.

اولتیماتوم وزارت بازرگانی به برخی فولادسازان
ضیغمی گفت: بر این اساس، در این جلسه مقرر شد تا اسناد و مدارک لازم برای تعیین قیمت محصولاتی که در بورس عرضه نمی‌شوند، ارائه و ضوابط قیمت‌ گذاری از سوی سازمان حمایت تعیین شود. رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خاطرنشان کرد: برای سهولت کار و بسترسازی برای تداوم شرایط فعلی حاکم بر بازار، قرار بر این شد که قیمت کشف شده در بورس کالا که هم‌اکنون در معاملات لحاظ مي‌شود، مبنای قیمت گذاری محصولاتی باشد که در بورس، عرضه نمی‌شوند. در واقع، قیمت کشف شده در بورس، ملاک عمل بازرسان سازمان حمایت خواهد بود.

وی ادامه داد: بر اساس این تصمیم دولت، اگر تولیدکننده‌ای محصول خود را در بورس عرضه کند، مشمول قیمت‌گذاری نمی‌شود؛ اما اگر خارج از بورس اقدام به فروش کالای خود کند، باید قیمت بورس را رعایت کند؛ در غیر این صورت گرانفروش شناخته مي‌شود.

معاون وزیر بازرگانی با اشاره به پشت سر گذاشتن فصل تقاضای محصولات فولادی، وضعیت بازار را در شرایط فعلی مطلوب عنوان کرد و گفت: در این میان برخی ممکن است قصد سوء استفاده داشته باشند و با احتکار کالا، بخواهند در بازار اختلال ایجاد کرده و از شرایط بعد آن، استفاده‌های سوء داشته باشند. بر این اساس، بازرسان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بر موجودی انبارها نظارت خواهند داشت.

بازار زیر نگاه بازرسان سازمان حمایت
ضیغمی افزود: بازرسان سازمان حمایت در صورت مشاهده تخلف و احتکار کالا در انبار برای افزایش قیمت، مجاز هستند تا با حکم شعب تعزیرات، کالا را ضبط و در بازار عرضه کنند.

وی با اشاره به تحقق برنامه‌هاي تولیدی واحدها اظهار كرد: نگرانی از بابت بازار فولاد با توجه به نظارت مستمر وزارت صنایع و معادن بر برنامه تولید واحدهای تولیدی وجود ندارد.

ضیغمی با اشاره به بروز تغییراتی در شرایط بازار محصولات فولادی و آهن آلات در هفته‌هاي گذشته، افزود: بررسی‌ها نشان مي‌دهد که بخش تولید، کار خود را به خوبی انجام مي‌دهد و روند مناسبی را در پیش گرفته است؛ به نحوی که کارخانه‌ها عرضه مناسبی را در بازار دارند.

وی با تاکید بر مدیریت بازار با همکاری متقابل تولیدکنندگان دولتی و غیردولتی تصریح کرد: هم‌اکنون قیمت در بورس کالا، متعادل و متناسب است. ضیغمی به تغییرات بین‌المللی قیمت فولاد در بازارهای جهانی اشاره و خاطرنشان کرد: اگرچه بخشی از نیاز بازار داخلی فولاد از بازارهای بین‌المللی تامین مي‌شود؛ اما قیمت داخلی این محصولات مناسب و پایین‌تر از قیمت تمام شده جهانی است که حاکی از این است که تولیدکنندگان کار خود را به خوبی انجام داده‌اند.

تغییر تعرفه آهن‌آلات مجددا روی میز دولت
در همین حال شهرام میر آخورلو مدیر کل کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز درباره شایعاتی که در بازار درباره تغییرات نرخ تعرفه آهن‌آلات به خصوص میلگرد مطرح است به خبرنگار ما گفت: تعرفه به صورت ابزاری باید در اختیار دولت باشد و نباید از اول تا انتهای سال ثابت باشد، بلکه همواره برای تنظیم بازار پایدار تعرفه به عنوان یک ابزار باید روی میز دولت باشد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه درحال حاضر بازار محصولات فولادی به لحاظ قیمت مناسب نیست و کمبود عرضه در مقابل تقاضا احساس مي‌شود و با توجه به الزام به عرضه محصولات فولادی از سوی تولیدکنندگان در بورس کالا اگر باز هم ضرورتی نیاز شود تعرفه واردات آهن‌آلات کاهش مي‌یابد. وی افزود: البته در حال حاضر با توجه به کاهش 30 درصدی واردات میلگرد طی 6 ماه و 27 درصدی واردات شمش فولادی طی 5 ماه گذشته به کشورو همچنین تفاوت قیمت بین بورس کالا و بازار، کمیته کارشناسی کمیسیون ماده یک در حال بررسی تغییرنرخ تعرفه واردات محصولات فولادی است.

وی تصریح کرد: البته تغییر نرخ تعرفه فولاد درحال حاضر در کمیته کارشناسی درحال بررسی است و وارد کمیسیون ماده یک برای تایید نهایی نشده که در صورت لزوم این کار صورت مي‌گیرد.

پیشنهاد پرداخت اعتبار دو میلیارد دلاری به فولاد سازان
وی تاکید کرد: با توجه به تاکید وزارت بازرگانی بر واردات تولید محور، لذا پیشنهاد شده تا بر واردات شمش فولاد توجه بیشتری شود، از این رو با توجه به اعتبار 8 میلیارد دلاری که مجوز پرداخت آن در اختیار وزارت صنایع و معادن برای حمایت از صنایع قرار گرفته پیشنهاد شده در راستای واردات تولید محور مبلغ دو میلیارد دلار در اختیار فولادسازان برای واردات شمش قرار گیرد.


06 اکتبر 2010, 10:56
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 4 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد