بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 31 مارس 2020, 17:56
پاسخ به موضوع  [ 39 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  بعدی
 اخبار آهن و فولاد در بازار ایران (تهران و اصفهان) 
نویسنده پیام

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
بازدیدکنندگان گرامی!
برای مشاهده آخرین اخبار و مطالب پست شده به صفحه آخر همین تاپیک مراجعه نمایید.
بورس کالا
----------------------------------------

در مبادلات شنبه 22 فروردين ماه جاري نرخ تيرآهن در بازار تهران با روند كاهش روبه‌‌رو شد. طي روز گذشته سبد تيرآهن ريز و درشت با كاهش قيمت رو‌به‌رو شد به گونه‌اي كه هر شاخه تيرآهن 14، 16، 18 با افت 20، 225، 25هزار ريالي و هر شاخه تيرآهن 22، 24، 27 با كاهش 40، 60، 40هزار ريال در بازار تهران عرضه شدند
براساس اين گزارش، در مدت ياد شده، ميلگرد عرضه شده در بازار تهران اما ثبات نرخ برخوردار بود.در اين مدت، ميلگرد عرضه شده از سوي توليدكنندگان بخش خصوصي نيز ثبات قيمت داشت.در مبادلات روز ياد شده، نسبي توليد فولاد اصفهان نوسان قيمت داشت.در اين مدت، شمش فولادي توليد داخل نيز از ثبات قيمت برخوردار بود.


12 آوریل 2009, 12:13
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
هم‌اكنون آينده بازار آهن در ابهام به سر مي‌برد و اين بازار در انتظار آرامش است.

با توجه به ركود شديد در معاملات و نبودن خريدار واقعي در بازار پيش‌بيني مي‌شود، بازار باز هم روند كاهشي داشته باشد. براساس اين گزارش، چنانچه در مقطعي هم قيمت‌ها رشد داشته باشد، دوباره روند كاهشي را طي خواهد كرد.هم‌اكنون نخريدن تيرآهن سنگين در بازار، حاكي از آن است كه تقاضا قيمت را مشخص مي‌كند، نه قيمت فروش در بورس كالا.
هم‌اكنون انتظار هيچ گونه افزايش قيمت متصور نيست و بايد وضعيت كنوني پشت سر گذاشته شود تا به مرحله آرامش برسد. قيمت‌هاي معامله‌شده در بورس اكثرا ناشي از معاملات پروژه‌اي است و قيمت دقيق مشخص نمي‌شود.در مبادلات روز يكشنبه 23 فروردين‌ماه جاري روند كاهشي تداوم داشت.در مدت يادشده، ميلگرد نيز از حالت سكون و ثبات خارج شد، به گونه‌اي كه ميلگرد 16، 18 و 20-3اA آذربايجان و فولاد پارس با كاهش نرخ روبه‌رو شدند.در اين مدت، شمش فولاد جنوب، با رشد 5درصدي نرخ در هر كيلو مواجه شد.

دنياي اقتصاد


13 آوریل 2009, 09:57
مشخصات شخصی

عضو: 13 آوریل 2009, 19:06
پست ها: 32
امروز چهارشنبه 26 فروردين 88:

بازار آهن امروز چهره اي بي رونق داشت فروشندگان سعي مي كردند سهم بيشتري از بازار فروش را بخود اختصاص دهند ولي تقاضاي پايين باعث شد رقابت بر سر قيمت را كه چند روزي است شروع كرده اند كنار گذاشته و به تماشاي بازار بنشينند . گروهي از بازاريان كه در ظرف چند روز گذشته كالاهايي را بصورت تناژي از كارخانه فولاد نطنز در قيمت حدود 5120 ريال هر كيلو خريده بودند توانستند با فعاليت فراوان اين كالاها را در قيمت 5250 هر كيلو بفروشند در بنادر شمالي قيمت به حدود 5250 هر كيلو نزديك شده و پيش بيني مي شود در هفته آينده نيز قيمت ها كاهش يابد .

كارخانجات داخلي بجز محدودي از كارخانجات در تحويل كالا به مشتريان مشكل داشته و با تاخير چند روزه آن را به مشتريان ناراضي خود تحويل مي دهند از جمله اين كارخانه ها مي توان فولاد اردبيل- فولاد كرمان - فولاد البرز را نام برد
شرايط در بازار بگونه اي شده كه تعدادي از تجار به اين فكر افتاده اند كه حتي با ارسال 500 تن شمش به كارخانه ميلگرد تهيه و آن را به بازار عرضه كنند وضعيت موجود بسيار تاسف آور است چرا كه كارخانه اي كه با ميليون ها دلار برپا شده از خريد شمش ناتوان بوده و براتي سرپا نگهداشتن خود از سيستم اجرتي استفاده مي نمايد . در اين بين گروهي از تجار نيز براي اينكه از بازار جدا نشوند با خريد از كارخانجات معتبر با كسب درصد بسيار ضعيف سود كالا را به مشتريان عرضه مي نمايند

پيش بيني فعالان بازار اين است كه وضعيت تا پايان فروردين به سمت كاهش قيمت مي باشد

پيك فلز معتقد است كه بجز كالاهاي ذوبي و فولاد خراسان در هفته آينده كاهش قيمت هاي محسوسي در قيمت ميلگردها بخصوص ميلگرد هاي وارداتي بوجود خواهد آمد
نظر شما چيست؟از بيان نظرات شما خوشحال خواهم شد


15 آوریل 2009, 16:18
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
در دومين هفته مبادلاتي پس از تعطيلات نوروزي نرخ آهن‌آلات روند كاهشي را آغاز كرد.

طي نخستين هفته كاري پس از تعطيلات نوروزي سال 88 آهن‌آلات با رشد يك‌درصدي نرخ در هر كيلو مواجه شده بود كه فعالان بازار اين روند را مقطعي دانستند و معتقدند با توجه به ركود شديد معاملات و نبودن خريدار واقعي در بازار باز هم روند كاهشي پيش‌بيني مي‌شود و چنانچه در مقطعي همه قيمت‌ها رشد يابد بازهم از روند كاهشي برخوردار خواهد شد.از اين‌رو طي دومين هفته مبادلاتي در بازار آهن شاهد آغاز روند كاهشي قيمت‌ها بوديم.طي هفته گذشته،‌ آهن‌آلات به ويژه تيرآهن با كاهش نرخ روبه‌رو شد كه به گفته فعالان بازار از آنجايي كه تقاضا قيمت را مشخص مي‌‌كند نه نرخ فروش، به همين علت نبود تقاضا در اين مدت به افت قيمت تيرآهن منجر شد.


كاهش قيمت ميلگرد و تيرآهن
در مدت يادشده هر كيلو تيرآهن سايز ريز (14، 16 و 18) از 735، 782 و 749 تومان در هر كيلو به 732، 771 و 749 تومان رسيد.
در هفته گذشته، هر كيلو تيرآهن 20 با افت 11 توماني از 807 تومان به طور متوسط مبلغ 796 تومان پيشنهاد شد.در اين هفته هر شاخه تيرآهن 24 و 27 نيز كاهش نرخ را تجربه كردند و از 789 و 794 تومان به 762 و 776 تومان در هر كيلو رسيدند.
در اين ميان، به علت شايعه عرضه انبوه تيرآهن به بازار داخل احتمال كاهش نرخ اين محصول طي هفته‌هاي آتي دور از انتظار نخواهد بود.در مدت يادشده، برخلاف مقاومت اغلب فولادسازان بخش خصوصي، مبني‌بر كاهش نرخ ميلگرد توليدي خود، اما باز هم بازار با كاهش قيمت اين محصول روبه‌رو شد.طي هفته گذشته، ميلگرد عرضه‌شده از سوي بازار تهران با كاهش 4توماني در هر كيلو به طور ميانگين از 542 به نرخ 538تومان در هر كيلو رسيد كه برخلاف هفته قبل از آن روند كاهشي داشت.
به گفته فعالان بازار، بازار آهن هم‌اكنون در خواب به‌سر مي‌برد و با توجه به نبود تقاضا براي آهن‌آلات در هر مقطعي نبشي، ناوداني، تيرآهن و ميلگرد ركود شديدي در معاملات ايجاد شد و همين امر قيمت‌هاي واقعي را مشخص نمي‌كند.
به اعتقاد اين فعالان، با توجه به شرايط حاكم‌بر بازار،‌ ركود كنوني طي ماه‌هاي آتي نيز ادامه خواهد يافت.در اين ميان، به‌رغم روند كاهشي ميلگرد و تيرآهن در بازار غيررسمي طي هفته گذشته، اما شمش فولاد توليد داخل با رشد روبه‌رو شد.


رشد نرخ شمش
در مدت يادشده، شمش فولاد 12متري، 3SP ا100×100 فولاد جنوب با رشد حدود 5درصدي در هر كيلو عرضه شد به گونه‌اي كه از 430 به 452تومان رسيد.در اين مدت، هر كيلو شمش 12 3SP ا100×100 ذوب‌آهن البرز غرب نيز با رشد 3درصدي مواجه شد و از 480 به مبلغ 495تومان عرضه شد.طي هفته گذشته، ورق فولادي عرضه‌شده از سوي برخي از توليدكنندگان داخلي از ثبات قيمت نسبت به هفته ماقبل از آن برخوردار بود.

روزنامه دنیای اقتصاد


18 آوریل 2009, 08:22
مشخصات شخصی

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
نرخ ميلگرد و تيرآهن در بازار تهران طي روز گذشته نيز كاهشي بود.
هم‌اكنون آهن‌آلات وارداتي در بنادر شمالي وجود دارند كه به زودي وارد بازار خواهند شد؛ از اين رو بازار تهران تحت تاثير اين امر روند كاهشي به خود گرفته است. بر اساس اين گزارش، در مبادلات روز شنبه 29فروردين ماه جاري ميلگرد عرضه شده در بازار فلزات با كاهش قيمت روبه‌رو شدند.
در مدت ياد شده سبد تيرآهن ريز و درشت نيز كاهش قيمت داشت به گونه‌اي كه هر شاخه تيرآهن 14، 16 و 18 با افت 10، 5 و 10هزار ريالي و هر شاخه تيرآهن 22، 24 و 27 با كاهش 30، 40 و 10هزار ريالي پيشنهاد شد.

دنياي اقتصاد


19 آوریل 2009, 14:15
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 39 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 94 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد