بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 10 دسامبر 2019, 08:11
پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 اخبار عمومی بورس های کالایی جهان 
نویسنده پیام

عضو: 26 سپتامبر 2009, 22:05
پست ها: 387
بورس‌های کالایی دنیا، دیروز به جز در مورد طلا، در بقیه معاملات با رشد قیمت روبه‌رو بودند.

بر اساس این گزارش در این روز تنها نرخ طلا در میان کالاها کاهش داشت، به طوری که در بورس توکیو قیمت آن 5 تا 7 ین کاهش یافت. در بورس شانگهای نیز برای ماه آگوست قیمت این کالا با یک یوآن کاهش نرخ روبه‌رو شد.
در بورس نیویورک نیز در هر اونس سه دلار ارزان‌تر از آخرین معامله، به ثبت رسید، اما همان طور که گفته شد نرخ دیگر کالاها افزایشی بود. در بورس شیکاگو قیمت محصولات کشاورزی رشد کرده و به ترتیب ذرت 7/0 دلار، سویا 16/0 دلار، کنجاله سویا 6 دلار در هر شورت تن و روغن سویا 40/0 دلار و جو 8/0 دلار رشد نرخ داشتند.
در بورس توکیو نرخ نقره تغییر چندانی نداشت و با نرخ ثابت معامله شد. نفت خام، نفت سفید و گازوئیل به ترتیب 230 ین، 210 ین و 170 ین رشد نرخ داشتند.
قیمت فلزات پایه نیز در بورس شانگهای رشد کرده و به ترتیب آلومینیوم 215 یوآن، مس 1460 یوآن و فلز روی 510 یوآن رشد قیمت را به ثبت رساندند. میلگرد و سیم مفتول به ترتیب 74 و 2 يوآن افزایش نرخ را در روز گذشته در بورس شانگهای ثبت کردند. قیمت مس در بورس نیویورک نیز رشد کرد، ضمن اینکه نرخ نفت وپلاتینیوم نیز افزایشی بود. در این روز تنها نرخ پالادیوم علاوه بر طلا در بورس نیویورک کاهشی بود.


03 آگوست 2010, 08:27
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
روند معاملات طلا و نفت در بورس‌هاي نيويورك و شانگهاي در روز گذشته با رشد روبه‌رو شد.

بر اساس اين گزارش در اين روز قيمت طلا در بورس شانگهاي 262 يوآن و در بورس نيويورك 5 دلار رشد كرد. نفت خام نيز در اين روز در بورس نيويورك 80 سنت رشد كرد و 81 دلار و 50 سنت معامله شد.
البته در بورس توكيو نرخ آن براي آگوست 6 ين كاهش و براي اكتبر يك ين رشد داشت. قيمت فلزات پايه در بورس شانگهاي رشد داشت، به طوري كه قيمت آلومينيوم 65 يوآن و روي 49 يوآن و مس 740 يوآن رشد كرد.
در بورس شانگهاي، قيمت ميلگرد 68 يوآن و سيم مفتول 58 يوآن گران شد. نفت كوره نيز 26 يوآن بالاتر از هفته قبل معامله شد. گازوئيل در بورس توكيو براي ماه اكتبر 50 ين رشد كرد، اما براي ماه سپتامبر ثابت ماند. نفت سفيد نيز رشد داشت و 20 ين گران‌تر معامله شد. پلاستيك كاهش داشت و براي ماه سپتامبر ارزان شد كه البته نوسان آن كم بود. قيمت نفت خام براي اكتبر در بورس توكيو كاهش داشت كه 20 ين نوسان بود.
قيمت محصولات كشاورزي در بورس شيكاگو نوسان متفاوتي داشت، به طوري كه شيكاگو گندم، برنج و جو ارزان شد، اما قيمت سويا، روغن سويا و كنجاله سويا گران شد.


10 آگوست 2010, 07:54
مشخصات شخصی

عضو: 22 فوریه 2009, 19:15
پست ها: 232
در معاملات روز گذشته در بورس‌های کالایی، نوسان بيشتر كالاها کاهشی بود و فلزات پایه نیز ارزان شد. نرخ نفت نیز در این روز کاهشی بود. بر اساس این گزارش، در این روز نرخ طلا در بورس نیویورک 2 دلار و 50 سنت کاهش داشت. در همان زمان در بورس شانگهای قیمت طلا برای ماه سپتامبر افزایشی بوده، اما برای اکتبر نرخ آتی آن ارزان شد، اما قیمت طلا در بورس توکیو ثابت بود و تغییر قیمت نداشت.
در میان فلزات پایه در این روز نرخ آلومینیوم در بورس شانگهای 115 یوآن، قیمت مس570 یوآن، نرخ روی 450 یوآن و میلگرد 13 یوآن ارزان شد. نرخ سیم مفتول هم در این روز با 29 یوآن کاهش نرخ برای ماه اکتبر روبه‌رو شد ضمن اینکه پلاستیک و نفت کوره هم در بورس شانگهای به ترتیب 60 و 51 یوآن برای ماه سپتامبر کاهش نرخ داشت.
در بورس توکیو هم نرخ نفت خام تنها برای ماه اکتبر رشد داشت و نفت سفید نیز با 100 ین افت قیمت همراه شد. در بورس نیویورک قیمت نفت خام، پلاتینیوم و پالادیوم کاهش یافت. علاوه بر آن مس و طلا و نقره هم در بخش بورس تجاری نیویورک (کامکس) ارزان‌تر از روز قبل معامله شدند.
در این روز، قیمت محصولات کشاورزی در تمامی محصولات به جز برنج کاهشی بود. در بورس شیکاگو قیمت ذرت، سویا، روغن سویا، کنجاله سویا، گندم و جو ارزان شدند؛ اما نرخ برنج در این روز افزایش پیدا کرد. بر این اساس بیشترین افت قیمت را سویا داشت.


21 آگوست 2010, 07:53
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
بورس‌های کالایی، دیروز تماما کاهشی بوده و روند منفی را به ثبت رساندند.

براساس این گزارش، قیمت نفت خام در بورس نیویورک 83/0 دلار و در بورس توکیو 80 ین کاهش یافت. قیمت طلا نیز در بورس نیویورک 9 دلار و در بورس شانگهای سه یوآن افت کرد. قیمت طلا در بورس توکیو هم با 21 ین کاهش نرخ همراه شد. بخش فلزات پایه در بورس شانگهای نیز کاهشی بود، به طوری که نرخ مس 150 یوآن و قیمت آلومينيوم 10 یوآن و نرخ روی 275 یوآن کاهش یافت. در بورس نیویورک نیز قیمت مس با افت نرخ معامله شد.
قیمت پلاتینیوم و پالادیوم در بورس نیویورک کاهش یافت که نوسان آنها به ترتیب 11 و 7 دلار بود. قیمت میلگرد در بورس شانگهای 7 یوآن برای سپتامبر و 14 یوآن برای اکتبر کاهش داشت. سیم مفتول در این روز 5 یوآن برای ماه اکتبر کاهش داشت و نرخ پلاستیک نیز 275 یوآن ارزان شد. نرخ نفت کوره برای سپتامبر 80 یوآن و برای ماه اکتبر 71 یوآن ارزان شد.
قیمت پلاتینیوم در بورس توکیو 34 ین برای ماه آگوست و 42 ین برای ماه دسامبر کاهش داشت. در این روز گازوئیل 450 ین برای ماه سپتامبر و 370 ین برای ماه اکتبر کاهش داشت.
نرخ نفت سفید نیز 100 ین برای سپتامبر و 40 ین برای اکتبر کاهش داشت. قیمت پلاستیک در روز مورد نظر تنها کالایی بود که افزایشی بود.
نرخ محصولات کشاورزی نیز در بورس شیکاگو تماما کاهشی بودند که به ترتیب ذرت 7/0 دلار، سویا 6/0 دلار، روغن سویا 10/0 دلار، کنجاله سویا 3/2 دلار و جو 10/0 دلار کاهش را به ثبت رساندند. تنها نرخ اتانول در این بورس ثابت بود و تغییر نرخ نداشت.


25 آگوست 2010, 09:15
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 17 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  

Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد