بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 10 دسامبر 2019, 08:45
پاسخ به موضوع  [ 6 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 اخبار مجمع عمومي شرکت بورس کالاي ايران 
نویسنده پیام

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
مجمع عمومي عادي سالانه شرکت بورس کالاي ايران 29 ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود

هيات‌مديره شركت خصوصي بورس كالاي ايران از تمامي سهامداران اين شركت جهت حضور در جلسه مجمع عمومي عادي سالانه دعوت به عمل آورد. اين جلسه به منظور بررسي عملکرد دوره مالي منتهي به تاريخ 30 اسفند 87 راس ساعت 10 تا 12 روز سه‌شنبه 29 ارديبهشت ماه در تالار فرهنگ واقع در خيابان حافظ، پايين‌تر از چهارراه کالج، ابتداي پل جمهوري برگزار مي‌شود.
استماع گزارش هيات مديره، حسابرس و بازرس قانوني، بررسي و تصميم‌گيري در خصوص صورت‌هاي مالي سال منتهي به پايان اسفند ماه 1387، تصميم‌گيري در مورد تقسيم سود و ايجاد اندوخته‌هاي پيشنهادي هيات مديره، تعيين بازرس قانوني اصلي و علي‌البدل و حق‌الزحمه وي، تعيين روزنامه‌هاي کثيرالانتشار و ساير مواردي که در صلاحيت مجمع عمومي عادي سالانه است، به عنوان دستور جلسه معرفي شده است.
گفتني است؛ براساس مفاد تبصره‌ 2 ماده 21 اساسنامه شرکت، هيچ شخص حقيقي يا حقوقي نمي‌تواند وکالت سهامداران ديگر را به نحوي که به همراه سهام خود بيش از 5/2درصد از کل سهام شرکت باشد، در مجامع بر عهده بگيرد و تنها وکالت‌نامه‌هاي رسمي و محضري يا وکالت‌نامه‌هايي که امضاي موکل توسط دفترخانه‌هاي رسمي مورد تاييد قرار گيرد، قابل قبول خواهد بود.


10 می 2009, 08:31
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
شركت بورس كالا 40 تومان سود به هر سهم مي‌دهد

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، صبح امروز دومين مجمع ساليانه شركت بورس كالا با حضور 54 درصد از 4 هزار و 402 سهامدار حقوقي و حقيقي برگزار شد.
در اين مجمع شمس‌آبادي (عضو هيئت مديره بورس كالا) به عنوان رئيس مجمع ، عليرضا عسگري ماراني (مديرعامل سرمايه‌گذاري ملي ايران) دبير مجمع و ابوالفضل متين (دبير كانون سهامداران) منشي جلسه بودند.

حميد آذرخش از كارگزاري مفيد به عنوان نماينده كارگزاران و سيد‌علي حسيني (عضو هيئت مديره سازمان بورس و معاون نظارت بر بورس‌ها) به عنوان نماينده سازمان بورس بودند.

در اين مجمع علي‌اكبر هاشميان مديرعامل بورس كالا با ايراد سخناني، عملكرد سال گذشته شركت بورس كالا را به استماع حاضرين رساند و به سوالات مطرح شده پاسخ داد.

بر اساس اين گزارش، در شرايطي سود 348 ريالي هر سهم شركت بورس كالا با سرمايه 10 ميليارد توماني در پايان سال گذشته با 64 درصد رشد به 572 ريال رسيده كه در اين مجمع تقسيم سود 40 تومان از سود محقق شده به ازاي هر سهم تصويب شد.

هيئت مديره اين شركت در نظر دارد با زمان بندي پرداخت سود، در اسرع وقت نسبت به پرداخت سود سال مالي 87 به سهامداران اقدام كند.

در اين مجمع روزنامه‌هاي دنياي اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه‌هاي رسمي بورس كالا انتخاب شدند.


20 می 2009, 10:35
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
معاون وزير نفت و مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي از عرضه محصولات پتروشيمي در بورس کالا حمايت کرد. "عبدالحسين بيات" در حاشيه بازديد از پانزدهمين نمايشگاه بين المللي نفت، گاز و پتروشيمي بر تقويت و رونق مبادلات پتروشيمي در بورس کالاي ايران تاکيد کرد.
قرار است، بيات در آينده نزديک از تالار معاملات بورس کالاي ايران بازديد كند تا طي نشستي راههاي رونق بيشتر معاملات محصولات پتروشيمي در اين بورس را مورد بررسي قرار دهد.
معاون وزير نفت در بازديد خود از غرفه بورس کالا در خصوص نحوه حضور سرمايه گذاران خارجي در تالار صادراتي اين بورس سوالاتي را مطرح کرد که توسط مديران اين شرکت توضيحاتي در خصوص فعاليت تالار صادراتي بورس کالا در جزيره کيش ارائه شد.


26 آوریل 2010, 12:09
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
امروز سومين مجمع سالانه شركت بورس كالا برگزار مي شود تا بيش از 4 هزار و 400 سهامدار حقيقي و حقوقي اين شركت از جديدترين تصميمات اتخاذ شده مطلع شوند.
براين اساس ، مجمع سالانه شركت بورس كالا به منظور بررسي عملكرد دوره مالي سال گذشته ( 30 اسفند 88 ) در ساعت 9 امروزدر تالار كشور واقع در خيابان ميدان فاطمي ابتداي بزرگراه شهميد گمنام برگزار مي‌شود.
استماع گزارش هيأت مديره، حسابرس و بازرس قانوني، بررسي و تصميم‌گيري در خصوص صورت‌هاي مالي سال منتهي به پايان اسفند ماه 1388، تصميم‌گيري در مورد تقسيم سود و ايجاد اندوخته‌هاي پيشنهادي هيات مديره، تعيين بازرس قانوني اصلي و علي‌البدل و حق‌الزحمه وي، تعيين روزنامه‌هاي كثيرالانتشار و ساير مواردي كه در صلاحيت مجمع عمومي عادي ساليانه است، به عنوان دستور جلسه معرفي شده است.
براساس مفاد تبصره‌ 2 ماده 21 اساسنامه شركت، هيچ شخص حقيقي يا حقوقي نمي‌تواند وكالت سهامداران ديگر را به نحوي كه به همراه سهام خود بيش از 2.5 درصد از كل سهام شركت باشد، در مجامع بر عهده بگيرد و تنها وكالت‌نامه‌هاي رسمي و محضري و يا وكالت‌نامه‌هايي كه امضاي موكل توسط دفترخانه‌هاي رسمي مورد تأييد قرار گيرد، قابل قبول خواهد بود.
شركت سهامي بورس كالاي ايران براساس مصوبه شوراي عالي بورس و قانون جديد بازار اوراق بهادار ، در آذرماه سال 85 تشكيل شد و پس از پذيره نويسي و برگزاري مجمع عمومي ، با سرمايه 10 ميليارد توماني از ابتداي مهرماه سال 86 عملاً فعاليت خود را آغاز كرد.


10 می 2010, 08:15
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
بر اساس مصوبه مجمع عمومی عادی سالیانه ؛


بورس کالای ایران برای هر سهم 40 تومان سود پرداخت می کند

روز دوشنبه 20 اردیبهشت ماه مجمع عمومی عادی سالانه بورس کالای ایران با حضور اکثریت سهامداران ، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بورس کالا و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار در سالن وزارت کشور برگزار شد و با تصویب تقسیم سود 40 تومان به ازای هر سهم ، لبخند رضایت بر لبان سهامداران این شرکت نشست.

به گزارش روابط عمومی شرکت بورس کالای ایران، سود خالص این شرکت در سال 88 بیش از 8 میلیارد تومان و سود هر سهم 625 ریال بود که پس از کسر اندوخته قانونی و احتیاطی ، تقسیم 400 ریال از مبلغ مذکور به تصویب مجمع عمومی سالیانه رسید.

براساس این گزارش، در ابتدای مجمع گزارش هیات مدیره توسط سید علی اکبر هاشمیان مدیرعامل بورس کالای ایران قرائت شد. مدیر عامل بورس کالا در این گزارش تصریح کرد: در سالی که گذشت علی رغم چالش های موجود در اقتصاد جهانی و تاثیرات آن بر اقتصاد ایران، سالی موفق برای بورس کالای ایران بود که افزایش 31 درصدی حجم و 4/11 درصدی ارزش معاملات طی سال 88 نمایانگر آن است. وی در ادامه افزود: بورس کالا با پذیرش 15 شرکت عرضه کننده و 28 کالای جدید در سال 88 توانست پرتفوی معاملاتی خود را هرچه بیشتر متنوع سازد و ریسک پذیری خود را با عرضه کالاها در 11 گروه اصلی ، 43 زیر گروه اصلی و 160 زیرگروه فرعی به نحو مطلوبی کاهش دهد. وی با اشاره به این که تعداد 51 شرکت کارگزاری با 129 مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار ، معاملات سال 1388 را به نحو چشمگیری افزایش داده و توانسته اند با 8 هزار و 570 مشتری در بازار نقدی و معاملات فیزیکی ، عمده تجار و تولیدکنندگان بازار اول را جذب نمایند و با انعقاد 36 هزار و 867 قرارداد معاملاتی، بر حجم فعالیت های خود و بورس بیفزایند.

هاشمیان ، افتتاح تالار بین المللی نفت و پتروشیمی کیش در آبان ماه 88 را نقطه عطف فعالیت بورس کالا عنوان کرد و افزود: در سال 89 نیز بورس کالا برنامه های مختلفی را شروع نموده و اجرا خواهد کرد که از جمله آن می توان به پذیرش سیمان در هفته گذشته اشاره کرد . همچنین بورس کالا در سال جاری ، توسعه فاز سوم موبایل تریدینگ ، پذیرش کالاهای جدید مانند سنگ آهن ، نفت کوره و میعانات گازی ، معاملات نقدی سکه طلا ، آپشن و معاملات قراردادهای آتی پلی تیلن و ذرت را در دستور کار خود دارد.

به گزارش روابط عمومی بورس کالای ایران، پس از گزارش هیات مدیره ، گزارش بازرس و حسابرس قانونی به استماع سهامداران رسید و صورتهای مالی منتهی به تاریخ 29/12/89 مورد تصویب قرار گرفت. همچنین در پایان مجمع عمومی بورس کالا ، موسسه حسابرسی دایا رایان و روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه های رسمی بورس کالا اعلام گردید.


10 می 2010, 16:24
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 15 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد