تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

نمايشگاه تخصصی بورس، بانك و خصوصي سازي
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=124&t=2397
صفحه 1 از 1

نویسنده:  shahraki [ 28 فوریه 2009, 21:38 ]
موضوع پست:  نمايشگاه تخصصی بورس، بانك و خصوصي سازي

دومين نمايشگاه تخصصي"بورس، بانك و خصوصي سازي" در محل دائمي نمايشگاههاي بين المللي تهران امروز آغاز شد. اين نمايشگاه در فضايي بالغ بر 6 هزار و 600 متر مربع و با حضور هفتاد شركت، در سالنهاي 38 و ميلاد تا تاریخ 13/12/87 به كار خود ادامه خواهد داد.

نویسنده:  bourse [ 01 مارس 2009, 10:03 ]
موضوع پست:  Re: نمايشگاه تخصصی بورس، بانك و خصوصي سازي

غرفه شركت بورس كالا در نمايشگاه بورس، بانك و خصوصي‌سازي در سالن A31 قرار دارد فعالان بازار مي‌توانند تا روز 13 اسفندماه به آن مراجعه كنند

نویسنده:  vahidi [ 04 مارس 2009, 10:07 ]
موضوع پست:  Re: نمايشگاه تخصصی بورس، بانك و خصوصي سازي

جايگاه ضعيف بورس كالا در دومين نمايشگاه «بازار سرمايه»طبق قانون جديد بازار سرمايه و ادغام بورس‌هاي كالايي براساس قانون، سازمان بورس و اوراق بهادار در مقام نظارت بر شركت بورس اوراق بهادار و شركت بورس كالاي ايران قرار گرفت و در واقع شركت‌هاي فوق، زيرمجموعه و در دل سازمان بورس اوراق بهادار قرار گرفتند، لذا ...


اين انتظار مي‌رود كه سازمان به هر دو فرزند خلف خود؛ يعني شركت بورس اوراق بهادار و شركت بورس كالاي ايران نگاهي يكسان داشته باشد، اما در دومين نمايشگاه بورس، بانك و خصوصي‌سازي اين تبعيض آشكارا احساس شد؛ به طوري كه در افتتاحيه و اختتاميه مراسم نمايشگاه هيچ يك از مديران ارشد شركت بورس كالاي ايران حضور نداشتند.
در اين نمايشگاه حتي از شركت بورس كالاي ايران تقدير و تشكر نيز نشد. اين درحالي است كه تقريبا از تمامي غرفه‌داران و حاضران و فعالان در نمايشگاه نامي برده شد.
اين بي‌اعتنايي به بورس كالا در حالي صورت مي‌گيرد كه با وجود بحران بزرگ اقتصادي در سطح جهاني بورس كالا هنوز در حال پيشروي و رشد در حجم وارزش مبادلات است.
لذا شايسته بود به واسطه همين عملكرد مثبت از بورس كالا و مديران اين شركت تقدير مي‌شد.
جاي خالي مديران بورس كالا در افتتاحيه و اختتاميه دومين نمايشگاه بورس، بانك و خصوصي‌سازي را مي‌توان از دو بعد نگاه كرد؛ يكي اينكه شركت بورس كالا به واسطه عملكرد ضعيف و پايين خود و اطلاع‌رساني ضعيف توان حضور در يكي از بزرگ‌ترين اتفاقاتي را كه مي‌توان در بازار سرمايه برشمرد، نداشته و ديگر اينكه سازمان بورس هرگز نتوانسته شركت بورس كالا را نيز همچون شركت بورس اوراق بهادار با يك چشم بنگرد. اما نكته مهم اين است، غفلت و يا عدم حضور مديران بورس كالا با هر دليلي جاي تاسف بسيار دارد و انتظار فعالان بازار سرمايه به خصوص در روزهاي پاياني سال و شرايط بحراني اقتصادي حضور مسوولان و دلگرمي‌هاي مديران شركت‌ها است، به خصوص كه فعالان و كارگزاران حاضر در بورس كالا اين روزها به واسطه شرايط پيش آمده مسووليت سخت‌تري عهده‌دار شده‌اند. سير نزولي شاخص بورس اوراق و پايين آمدن حجم مبادلات سهام در بورس اوراق بهادار خود گوياي اين مساله است و تنها كافي بود به وجهه جهاني بورس كالا توجه بيشتري مي‌شد. روزگاري كه مسوولان بورس‌فلزات را راه‌اندازي كردند با تفكر و نگاهي بين‌المللي اين بورس افتتاح شد. چه بر سر بورس كالا آمده كه با وجود رشد و صعود در حجم و فروش مبادلات و تنوع محصولات پذيرش شده آن چنان كوچك و خرد ديده مي‌شود، آيا مسوولان هنوز فرصت ديدن رشد و بزرگ‌شدن اين فرزند 5 ساله خود را پيدا نكرده‌اند. فراموش نكنيم بورس فولاد ما هنوز هم اولين بورس فولادي دنيا است و بورس‌فلزات لندن با تجربه 140 ساله نتوانسته پاي تمامي محصولات فولادي را به رينگ مبادلاتي باز كند. اگر اين ديد و نگاه از زاويه بالا به بورس كالا ادامه پيدا كند، ديگر نمي‌توان انتظار رشد و توسعه فرزند ديگر اين نهاد يعني بورس نفت را داشت. اين درحالي است كه طي يك سال اخير ورود محصولات پتروشيمي و فرآورده‌هاي نفتي تجربه تقريبا موفقي براي فعالان اين بازار بوده است.

دنیای اقتصاد

نویسنده:  bourse [ 04 ژانویه 2011, 17:37 ]
موضوع پست:  Re: نمايشگاه تخصصی بورس، بانك و خصوصي سازي

حضور فعال شركت بورس كالاي ايران با 9 کارگاه آموزشی در

چهارمین نمایشگاه تخصصی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی
بورس كالاي ايران با 9 کارگاه آموزشی در چهارمین نمایشگاه تخصصی بورس، بانک، خصوصی‌سازی كه امروز با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران عامل شرکتهای بورس کالای ایران، بورس اوراق بهادار و فرابورس و سایر مدیران ارشد بازار سرمایه و پول کشور در محل دائم نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح می‌شود، حضوري فعال دارد.

به گزارش روابط عمومي بورس كالاي ايران ، مسئولان بورس كالا ضمن برپایی 9 کارگاه آموزشی طی ایام برگزاری این نمایشگاه در دو نوبت صبح و بعداز ظهر در سالن 35 ، غرفه 23 و 24 ، آماده پاسخگويي به بازديدكنندگان در خصوص فعاليت ها و دست آوردهاي بورس كالا مي باشند.
لازم به ذکر است چهارمین نمایشگاه تخصصی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی، از روز سه‌شنبه 14 دی الی جمعه 17 دی، از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر، در محل دائم نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/