بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 23 می 2019, 09:38
پاسخ به موضوع  [ یک پست ] 
 پرطرفدارترین مشاغل در آمریکا 
نویسنده پیام

عضو: 26 سپتامبر 2009, 22:05
پست ها: 387
در این مقاله لیستی از مشاغل را مشاهده مي‌کنید که شاید در نگاه اول به نظر برسد نقاط اختلاف زیادی با هم دارند مثل اختلاف دامنه حقوقی سالانه از 18،000 هزار دلار تا 110،000 دلار یا عدم نیاز به داشتن دیپلم برای انجام برخی و در مقابل نیاز به داشتن مدرک کارشناسی یا بالاتر برای به دست آورن برخی دیگر، اما علت قرار گرفتن آنها در این لیست یا همان نقطه مشترک، میزان فراگیری این مشاغل در آمریکا است که بنا به گزارش دفتر آمار کار آمریکا BLS، این لیست 15 شغله، بیش از 25 درصد اشتغال کل ایالات متحده را پوشش مي‌دهد.

مثلا بزرگ‌ترین دسته شغلی- خرده‌فروشی- 21/4 میلیون نفر شاغل دارد یا به‌عبارت دیگر 2/3 درصد نیروی کار را پوشش مي‌دهد (مقایسه کنید با 660 نفر دندانساز‌، 1170 جغرافیدان و 870 نفر اپراتور رادیو در سراسر کشور).
خب این کارهای پرخواهان چه هستند که بسیاری از مردم در آن فعالیت مي‌کنند. بر طبق BLS، پرطرفدارترین کارها در آمریکا عبارتند از:

1. خرده فروشان: فروشندگان خرده فروشی دارای رتبه 1 در لیست مشاغل مي‌باشند که شاید شاهدی بر آمار مصرف باشد. این افراد در کنار مهارت‌های ارتباطی و خدمات به مشتری‌، باید بدانند که فروش را چگونه ببندند و اینکه درآمد این افراد مبتنی بر کمیسيون مي‌باشد.
جمعیت شاغل: 21/4 میليون نفر‌، درآمد سالانه‌:630/24 دلار.

نیازمندی‌ها: برای ورود به کار ترجیحا دیپلم و برای کسانی که تمایل به مدیريت خرده‌فروشی دارند، مدرک مدیریت بسیار مفید است.
2. صندوق‌دار‌: صندوق‌دار‌ها مسوول ثبت وقایع، نظارت بر پول صندوق و دریافت پرداختی‌ها مي‌باشند که در همه جا از سوپرمارکت‌ها‌، پمپ بنزین‌ها، خرده فروشی‌ها گرفته تا شهربازی‌ها حضور دارند. همانند افراد خرده فروشی‌، صندوقدار‌ها باید دارای مهارت‌های خدمات پس از فروش و مشتری‌مداری باشند؛ چرا که تمام وقت در ارتباط و مواجه با مردم هستند.
جمعیت شاغل: 44/3 میلیون نفر‌، درآمد سالانه:030/19 دلار
نیازمندی‌ها: آموزش حین کار

3. کارمندان دفتری: شاغلین روزهای خود را با بازی کردن نقش‌های مختلف در دفتر پر مي‌کنند، از وارد کردن اطلاعات گرفته تا آماده‌سازی نامه‌ها. وظایف کارمندان دفتری ممکن است بر اساس نیازمندی‌ها شرکت متغیر باشد.
جمعیت شاغل: 81/2 میلیون‌، درآمد سالانه:700/27 دلار
نیازمندی‌ها: دیپلم و مهارت‌های کامپیوتری، پردازش و ویرایش کلمات.

4. آماده‌سازی و تحویل غذا: این دسته‌بندی در درجه اول شامل کسانی است که در موسسات فست فود به‌عنوان پیشخدمت و آماده‌سازی غذا کار مي‌کنند. وظایف آنها شامل: دریافت سفارشات، صورت حساب، پرکردن نوشیدنی، ترکیب مواد اولیه غذا و آماده‌سازی خدمات مشتری مي‌باشد.
جمعیت شاغل: 690/2 میلیون نفر‌، درآمد سالانه‌:18120 دلار.
نیازمندی‌ها: آموزش حین‌کار، کارفرمایان به دنبال افرادی با مهارت کافی در زمینه خدمات مشتری، ظاهری آراسته و توانایی چندکاره بودن در محیط سریع هستند.

5. پرستاران با پروانه کار‌: پرستاری در زمینه مراقبت‌های بهداشتی یک شغل متداول مي‌باشد. پرستاران‌، از مریض‌ها در محیط بیمارستان، مراکز سرپایی، مطب پزشکان مراقبت مي‌کنند و بعضی از آنها نیز خدمات در منزل ارائه مي‌دهند.
تعداد شاغلین‌: 580/2، میلیون نفر‌، حقوق سالانه‌:530/66 دلار.
نیازمندی‌ها: مدرک لیسانس پرستاری البته بسیاری از آنها مدرک ارشد یا مهارت حرفه‌ای دارند.

6- پیش‌خدمت‌ها: این افراد سفارشات غذایی، صورت حساب‌ها یا اطلاع رسانی منو‌ها در رستوران‌ها را به‌عهده دارند.
تعداد شاغلین: 300/2 میليون نفر‌، حقوق سالانه:380/20 دلار.
نیازمندی‌ها: حداقل آموزشی وجود ندارد؛ اما بسیاری از مراکز ترجیح مي‌دهند نیروها مدرک دیپلم دبیرستان داشته باشند.

7. خدمات به مشتری‌: این افراد سوالات را جواب مي‌دهند‌، اطلاعات را آماده مي‌کنند، درخواست‌های مشتری را ثبت مي‌کنند و به اعتراضات مشتریان رسیدگی مي‌کنند. بسیاری از این افراد درقسمت جوابگویی به تلفن (مراکز تماس تلفنی) مشغول مي‌باشند و بقیه نیز در مراکز خرده فروشی یا بانک‌ها استخدام شده‌اند.
جمعیت شاغل‌: 1900/2 میلیون نفر‌، حقوق سالانه‌:410/32 دلار.
نیازمندی‌ها: دیپلم دبیرستان، آموزش حین کار.

8. باربران: این رده‌، کارگران زیادی را در خود جای مي‌دهد که در کل جابه‌جایی وسایل را برعهده دارند مثل کارگران بندر (بارانداز)‌، حمل اشیای مسافران، کارگران حمل و نقل اثاثیه منزل.
جمعیت شاغل‌: 130/2 میلیون نفر‌، حقوق سالانه‌: 290/25.
نیازمندی‌ها‌: آموزش حین کار

9. خدماتی‌ها: این افراد مسوول حفظ پاکیزگی در جاهایی همانند ساختمان‌های اداری، موزه‌ها و بیمارستان‌ها هستند.
جمعیت شاغل‌: 100/2 میليون نفر‌، درآمد سالانه‌:120/24 دلار.
نیازمندی‌ها‌: آموزش حین خدمت‌، توانایی انجام کار فیزیکی در زمان اضافه کاری.

10. کارمندان ثبت سفارش و انباردارها: این کارمندان در قسمت‌ انبار، تسهیلات انبارداری، حمل و نقل کالا، دریافت کالا کار مي‌کنند و وظیفه آنها اطمینان از صحت سفارشات از قبیل تکمیل سفارش، انبارداری، قیمت‌گذاری و حسابداری مي‌باشد.
جمعیت شاغل‌: 860/1 میليون نفر‌، درآمد سالانه‌:460/23 دلار.
نیازمندی‌ها‌: دیپلم دبیرستان، آموزش حین خدمات، توانایی جسمي‌زیاد.

11. منشی‌ها‌: منشی‌ها (شامل پزشکی، حقوقی و اداری نمي‌باشد) وظیفه‌های اداری همانند جوابگویی به تلفن، خوشامدگویی به میهمانان، سفارش خدمات پذیرایی‌، ویرایش متن‌، ورود داده‌ها‌، اسکن و فکس مدارک‌، و.... دارند.
جمعیت شاغل‌: 800/1 میلیون نفر‌، درآمد سالانه‌: 060/31 دلار.
نیازمندی‌ها‌: دیپلم دبیرستان‌، هر چند تعداد رو به افزایش متقاضیان، مدارک درخواستی را به سمت لیسانس یا معادل آن برده است. منشی‌ها باید دانش کامپیوتر و مهارت‌های ارتباطی مناسب هم داشته باشند.

12. دفترداری، حسابداری و حسابرسی کارمندان: کارمندان این دسته همانند موسسات حقوقی عمل مي‌کنند وظایف آنها شامل نگهداری حساب‌های پرداختی، دریافتی، جمع آوری مدارک و پیگیری بودجه و تهیه صورت‌های مالی مي‌باشد.
جمعیت شاغل‌: 760/1 میلیون نفر‌، درآمد سالانه‌: 750/34 دلار.
نیازمندی‌ها‌: دیپلم دبیرستان‌، هر چند بسیاری از کارفرمایان هم اکنون دنبال کارمندان با مدرک لیسانس یا معادل هستند.

13. مدیران عمومي‌: مدیران عمومي ‌بالاترین منصب اجرایی در هر سازمانی مثل رستوران‌، هتل، شهر بازی‌ها و تیم‌های ورزشی مي‌باشند. آنها مسوول روزانه عملیات اجرایی و اهداف بلند مدت سازمان مي‌باشند.
جمعیت شاغل‌: 690/1 میلیون نفر‌، درآمد سالانه‌: 550/110 دلار.
نیازمندی‌ها‌: بیشتر مواقع لیسانس یا بالاتر

14. رانندگان تریلی و کامیون ( ماشین سنگین)‌: این رده رانندگان ماشین‌های سنگین با ظرفیت بیشتر از 12 تن را در بر مي‌گیرد و همچنین این رانندگان مي‌توانند در قسمت تحویل و پخش غذا نیز در بین ایالت‌ها فعالیت نمایند.
جمعیت شاغل‌: 550/1 میلیون نفر‌، درآمد سالانه‌:260/39 دلار.
نیازمندی‌ها‌: گواهینامه پایه 1 و همچنین در بعضی از ایالت‌ها داشتن مدارک آموزشی ویژه ضروری است.

15. معلمان مدارس ابتدایی‌: این رده شامل معلمان مدارس ابتدایی مي‌باشند البته به‌جز آموزش‌های ویژه. معلمین این دسته مسوول آموزش کودکان از کودکستان تا کلاس پنجم ابتدایی در زمینه‌های مختلف مي‌باشد.
جمعیت شاغل‌: 1،540،000 میلیون نفر‌، درآمد سالانه‌: 150/53 دلار.
نیازمندی‌ها: مدرک لیسانس، گواهی آموزش اطلاعات درآمد سالانه بر مبنای گزارش حقوق و دستمزد BLS مي‌باشد و تقریبا برابر با میانگین دریافتی افراد در سال 2009 بوده است.

مترجم: فاطمه ابوالحسن‌لو


08 دسامبر 2010, 11:07
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ یک پست ] 

افراد آنلاین

کاربر حاضر در این تالار : Bing [Bot] و 1 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد