بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 06 آوریل 2020, 14:33


 سوالات متداول کاربران - قسمت دوم راهنما 
ادامه راهنما
توضیح در مورد قسمت اول راهنما

سوالات مربوط به نوشتن و پست مطالب در سایت
چگونه یک موضوع جدید را در یک بخش سایت بنویسم؟
چگونه در ادامه موضوعی که قبلا نوشته شده، مطلب بنویسم یا سوالی مطرح کنم؟
چرا وقتی مطلب خود را در صفحه ویرایشگر می نویسم و روی ارسال کلیک می کنم مجددا همان صفحه ویرایشگر ظاهر می شود و مطلب من ارسال نمی گردد؟
چگونه می توانم در بین نوشته ها و مطالب خود عکس و نمودار قرار بدهم؟
چگونه می توانم مقالات و مطالب خود را به صورت فایل ضمیمه در سایت قرار بدهم؟
چگونه می توانم نوشته ای را ویرایش یا حذف کنم؟
منظور از امضا چیست؟
چگونه می توانم در زیر پست های خود امضاء اضافه کنم؟
چگونه می توان یک رای گیری یا نظرسنجی ایجاد کرد؟
چگونه یک رای گیری را ویرایش یا حذف کنم؟
در زیر صفحه ارسال مطالب ، کلید «ذخیره» چه کاربردی دارد؟
در زیر صفحه ارسال مطالب ، کلید «بارگذاری» چه کاربردی دارد؟
من قبلا به سادگی نوشته های خودم را پست می کردم ولی اخیرا" پست های من نیاز به تایید شدن دارند ، علت چیست؟

سوالات مربوط به ظاهر پست ها
چگونه می توانم رنگ نوشته هایم را تغییر دهم؟
روش استفاده از کلیدهای بالای صفحه ویراشگر چگونه است؟
BBCode چیست؟
آیا می توانم از کدهای HTML در پست هایم استفاده کنم؟
شکلک ها (Smilies) چه هستند؟

سوالات مربوط به پیام های خصوصی و ایمیل
چرا من نمی توانم پیام خصوصی بفرستم؟
من پیام های خصوصی ناشایستی دریافت می کنم.
من از طریق تالار های شما اسپم و پست الکترونیکی هرز نامه دریافت کرده ام!

سوالات مربوط به لیست دوستان و مخالفان
لیست دوستان و مخالفان چه کاربردی دارد؟
چگونه می توانم کاربری را به لیست دوستان یا مخالفان خودم اضافه کنم؟

سوالات مربوط به بوک مارک کردن و مشترک شدن
فرق بین بوک مارک کردن و مشترک شدن موضوعات چیست؟
چگونه می توانم در یک موضوعی مشترک شوم؟
چگونه می توانم در یک تالاری مشترک شوم؟
چگونه می توانم موضوعات یا تالارهایی را که مشترک شده ام حذف کنم ؟

سوالات در مورد پیوست ها و ضمیمه ها
چگونه می توان امکان ارسال فایل ضمیمه را فعال کرد؟
چرا من نمی توانم فایل های ضمیمه به پست هایم اضافه کنم؟
چگونه می توانم مقالات و مطالب خود را به صورت فایل ضمیمه در سایت قرار بدهم؟

 

 ادامه راهنما 
» توضیح در مورد قسمت اول راهنما
قسمت اول راهنما در بخش راهنمای سایت آمده است. برای مطالعه آن می توانید از لینک زیر استفاده کنید:
راهنمای سایت - قسمت اول

بالا


 سوالات مربوط به نوشتن و پست مطالب در سایت 
» چگونه یک موضوع جدید را در یک بخش سایت بنویسم؟
در اینجا سعی می شود روش کار قدم به قدم توضیح داده شود. هر چند که به ظاهر، بحث طولانی و مفصلی به نظر می رسد ولی انجام این مراحل به شما ثابت خواهد کرد که این کار بسیار ساده است و دلیل مفصل بودن آن، توضیح گام به گام و دقیق همه مراحل است. در واقع با مطالعه توضیحات مرحله به مرحله آن، شما به آموخته های دیگری هم دست پیدا خواهید کرد. لطفا کمی حوصله به خرج دهید!

برای نوشتن مطالب باید در اولین مرحله به سایت وارد شوید. (login) (اگر تاکنون در سایت ثبت نام نکرده اید لازم است ابتدا اقدام به این کار نمایید.)
در مرحله بعد از جدید بودن موضوع مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید. برای حصول این اطمینان می توانید از قابلیت جستجو استفاده کنید. لینک جستجو در بالای تمام صفحات تالار گفتگو موجود است.

گزینه الف چنانچه موضوع نوشته شما مطلب مستقلی بود و مشابهتی با نوشته های قبلی سایت نداشت و یا به هر دلیلی علاقمند بودید مطالب خود را در یک تاپیک مستقل قرار دهید، به شرح زیر عمل کنید:

مرحله اول - نوشته های خود را قبلا آماده نمایید
نوشته ها و مطالب خود را قبلا با نرم افزارهایی نظیر word آماده کرده و پیش از ارسال، آنها را مرور نموده و تصحیحات لازم را انجام دهید و نقاط ابهام احتمالی آنها را نیز رفع نمایید.

مرحله دوم- نزدیک ترین تالار یا بخش به موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید
اصولا" هر نویسنده ایی علاقمند است تا مطالب نوشته شده او توسط خوانندگان بیشتری مورد مطالعه قرار گیرد . بنابراین برای حصول به این امر نزدیک ترین تالار یا بخش به موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید، چون کاملا بدیهی است که خوانندگان و علاقمندان آن موضوع در تالارهای دیگر سایت به دنبال نوشته شما نخواهند بود. مثلا خوانندگانی که به دنبال مباحثی در مورد اقتصاد هستند قطعا انتظار نخواهند داشت که در بخش تلفن همراه آن را مطالعه کنند.

مرحله سوم- به بخش مورد نظر بروید
به تالار و بخش مورد نظری که انتخاب کردید بروید بطوریکه عناوین تاپیک های ارسالی شده قبلی را بتوانید ببینید. با مرور اجمالی عناوین تاپیک ها اطمینان پیدا کنید که همه آن مباحث و نوشته شما، همه در یک دسته بندی قرار می گیرند.

مرحله چهارم- روی آیکن موضوع جدید کلیک کنید
اگر مراحل فوق را به ترتیب طی کرده باشید در بخشی خواهید بود که باید مطلب خود را در آنجا بنویسید. بنابراین بر روی آیکن «موضوع جدید» کلیک کنید تا صفحه ویرایشگر ظاهر شود. توجه کنید که اگر در بخش های دیگر بر روی این آیکن کلیک نمایید نوشته شما به اشتباه در تالار دیگری قرار خواهد گرفت.

مرحله پنجم- نوشته خود را ارسال کنید
اگر مطالب شما مفصل و طولانی است آن را حتما در پست های متوالی و کوتاه پست کنید. برای این منظور نوشته خود را قسمت به قسمت کرده و اولین قسمت آن را از طریق copy و paste در محل جعبه ویرایشگر و ارسال متن تالار گفتگو؛ که در مقابل شما ظاهر شده؛ کپی نمایید و بعد از آن روی آیکن ارسال در پایین ویرایشگر کلیک کنید. در صورت ارسال موفقیت آمیز نوشته، پیامی مبنی بر ارسال نوشته دریافت خواهید کرد. با کلیک کردن روی لینک پیام ارسال شده ، مطلب پست شده خود را مشاهده نموده و از صحت آن اطمینان حاصل کنید. اگر به هر دلیل نوشته شما به صورت صحیح ارسال نشده بود باید اقدام به ویرایش آن نمایید. نحوه ویرایش بعدا توضیح داده می شود
توجه: حتما بعد ارسال هر مطلبی، پست ارسال شده خود را بالا آورده و از درستی آن اطمینان حاصل کنید.

مرحله ششم- بقیه نوشته خود را ارسال کنید
بعد از ایجاد اولین تاپیک و ارسال آن، برای ارسال بقیه نوشته، ابتدا متن پست شده قبلی خود را بالا آورده و آن را مشاهده نمایید و بعد روی آیکن پاسخ به موضوع در همان صفحه کلیک کنید. (توجه کنید که اگر بر روی این آیکن در صفحات دیگر کلیک نمایید، بقیه نوشته شما به اشتباه در ادامه تاپیکهای دیگر سایت قرار خواهد گرفت.) حال همانند قبل ویرایشگر سایت در مقابل شما ظاهر خواهد شد. قسمت بعدی نوشته خود را در آن کپی نموده و روی آیکن ارسال کلیک کنید و مجددا پست ارسال شده خود را مشاهده نمایید. و این عمل ارسال از طریق آیکن پاسخ به موضوع را آنقدر ادامه دهید که تمام قسمت های نوشته شما به صورت قسمت به قسمت در ادامه همان تاپیک ایجاد شده توسط خودتان قرار گیرد.

نکته 1
چنانچه برای ارسال بقیه نوشته خود به جای آیکن پاسخ به موضوع بر روی آیکن موضوع جدید کلیک کنید ادامه نوشته شما در تاپیک جدیدی قرار خواهد گرفت و چون معمولا به مرور زمان ترتیب تاپیک ها بهم می خورد (چون با ارسال مطلبی در ادامه تاپیک، آن تاپیک به ابتدای تالار منتقل می شود) لذا به مرور قسمت های مختلف نوشته شما در تاپیک های مجزا و دور از هم قرار خواهد گرفت و عملا قابل استفاده نخواهد بود.

نکته 2
چون بسیاری از خوانندگان از خطوط تلفنی دایل آپ برای ارتباط اینترنتی استفاده می کنند لذا به دلیل کند بودن سرعت اینترنت آنها، ایجاد و نوشتن پست های طولانی باعث دیر بالا آمدن نوشته ها خواهد شد و عملا" استفاده از مطالب را برای ایشان با دردسر مواجه خواهد ساخت. بنابراین اکیدا توصیه می شود که مطالب خود را در چندین پست و قسمت کوتاه و به صورت متوالی پست نمایید. عدم رعایت این توصیه عملا نوشته های شما را بلااستفاده خواهد ساخت.

نکته 3
اگر اشتباها" به جای ارسال مطالب در یک تاپیک، آنها را در تاپیک های متعدد پست کردید، در بخش پیشنهادات کاربران، عناوین دقیق تاپیکها را ذکر کنید تا نسبت به ادغام آنها اقدام گردد.


گزینه ب اگر از طریق جستجو در تالارهای گفتگو با موضوع یا موضوعاتی مشابه با نوشته خودتان مواجه شدید به شرح زیر عمل کنید:
نزدیک ترین عنوان به مطلب خودتان را انتخاب کنید. بعد از پیدا کردن نزدیک ترین مطلب به موضوع نوشته، روی آن کلیک کرده و متن آن را بالا بیاورید بطوریکه مطالب آن پست را بتوانید بخوانید و بعد روی آیکن پاسخ به موضوع در بالا یا پایین همان صفحه کلیک کنید تا صفحه ویرایشگر ظاهر شود. توجه کنید که عدم رعایت این نکته باعث ارسال پست شما در محل اشتباه خواهد شد.
اگر نوشته شما طولانی است همانند آنچه که در سطرهای بالا ذکر شد آن را قسمت به قسمت کرده و مشابه آنچه که ذکر شد پست نمایید و در هر بار بعد از پست مطالب حتما آن را مشاهده نموده و از صحت ارسال آن اطمینان حاصل کنید.

بالا

» چگونه در ادامه موضوعی که قبلا نوشته شده، مطلب بنویسم یا سوالی مطرح کنم؟
این کار نیز بسیار ساده است! و در سوال قبلی شرح داده شده است. همانند قبل و اصولا برای نوشتن مطالب باید در اولین مرحله به سایت وارد شوید. (login) (اگر تاکنون در سایت ثبت نام نکرده اید لازم است ابتدا اقدام به این کار نمایید.)
روی عنوان موضوعی که می خواهید در ادامه آن مطلب بنویسید کلیک کرده و متن آن را بالا بیاورید بطوریکه مطالب آن پست را بتوانید بخوانید و بعد روی آیکن پاسخ به موضوع در بالا یا پایین همان صفحه کلیک کنید تا صفحه ویرایشگر ظاهر شود. توجه کنید که عدم رعایت این نکته باعث ارسال پست شما در محل اشتباه خواهد شد.
اگر نوشته شما طولانی است همانند آنچه که در سوال قبلی ذکر شد آن را قسمت به قسمت کرده و مشابه آنچه که ذکر شد پست نمایید و در هر بار بعد از پست مطالب حتما آن را مشاهده نموده و از صحت ارسال آن اطمینان حاصل کنید. (برای توضیح بیشتر، مطالب مذکور در سوال قبلی این راهنما را بخوانید)

بالا

» چرا وقتی مطلب خود را در صفحه ویرایشگر می نویسم و روی ارسال کلیک می کنم مجددا همان صفحه ویرایشگر ظاهر می شود و مطلب من ارسال نمی گردد؟
به دو دلیل ممکن است این حالت پیش بیاید:
دلیل اول: ممکن است سرعت اینترنت شما بسیار پایین باشد و تمام صفحه به صورت کامل بارگذاری نشده باشد. (با دقت به انتهای صفحه به راحتی می توانید متوجه این موضوع بشوید چون در این صورت نوشته های پایین صفحه ظاهر نمی شود) این حالت بیشتر وقتی پیش می آید که شما می خواهید به تاپیکی پاسخ دهید که در آن پست های بسیار طولانی گذاشته شده است. در این صورت شما باید به فکر تغییر سرویبس دهنده اینترنت تان باشید تا حداقل سرعت مناسبی در اختیارتان قرار بگیرد.
دلیل دوم : ممکن است از طرف سیستم پیغامی به شما داده شده و دلیل عدم ارسال در آن پیغام آمده باشد. این پیغام معمولا در قسمت بالای ویرایشگر ظاهر می شود. در این حالت باید طبق پیغام عمل نموده و اشکال مورد نظر را رفع کنید. مثلا یکی از پیغامی هایی که زیاد ظاهر می شود مربوط به انتخاب عنوان تاپیک است چون هیچ تاپیک جدیدی بدون عنوان، امکان ارسال ندارد.

بالا

» چگونه می توانم در بین نوشته ها و مطالب خود عکس و نمودار قرار بدهم؟
اگر مطالب شما دارای عکس، جدول، نمودار و یا تصویر باشد، ابتدا و قبل از پست مطالب، نحوه و روش قرار دادن آنها را در سایت، تمرین و بررسی نمایید و چنانچه تصاویر شما در کامپیوتر خودتان است، آنها را به یک سایت میزبان انتقال داده و آدرس دقیق و کامل تصویر را به دست آورده و در محل مورد نظر، در لابلای نوشته ها قرار دهید. برای قرار دادن نمودارها در تالار گفتگو بهتر است ابتدا آنها را به عکس و تصویر تبدیل نمایید
الف- توجه کنید که آدرس عکس بین عبارت [img]……[/img] قرار گیرد. (به جای نقطه ها آدرس کامل عکس را قرار دهید).
ب- آدرس عکس را می توانید در حین ارسال مطلب، در داخل ویرایشگر سایت نیز کپی کرده و بعد از انتخاب کامل آن با موس، روی آیکن Img (در قسمت بالای ویرایشگر) کلیک کنید تا فرمت آن به همین صورتی که در بالا ذکر شد در بیاید.

نکته 1
برای قرار دادن تصاویر در پست های خودتان از قابلیت آپلود تصاویر در سایت نیز می توانید استفاده کنید. برای این منظور در پایین صفحه ویرایشگر از قسمت آپلود فایل ضمیمه باید استفاده کنید. روی آیکن Browse کلیک کنید و در پنجره ایی که ظاهر می شود فایل یا تصویر مورد نظرتان را که در کامپیوتر خودتان قرار دارد پیدا کنید و روی آن کلیک کنید تا آدرس دقیق فایل در قسمت نوار آدرس قرار گیرد و بعد روی آیکن اضافه کردن فایل کلیک کنید تا صفحه مجددا بالا آمده و نام فایل (عکس) آپلود شده در زیر ویرایشگر ظاهر شود.
اگر با این روش و به دقت عمل کنید نام فایل آپلود شده خود را درست در زیر ویرایشگر و در مقابل ردیف ضمیمه ها خواهید دید. بعد می توانید موس را در داخل ویرایشگر به محلی منتقل کنید که دقیقا می خواهید نام فایل آپلود شده شما در آنجا قرار گیرد و یا تصویر شما در آن محل نمایش داده شود. سپس روی آیکن Place inline که در مقابل نام فایل ضمیمه شما قرار گرفته کلیک کنید. با این عمل نام فایلتان به همراه عبارت [img]……[/img] در محل مورد نظر ظاهر خواهد شد.

نکته 2
به منظور افزایش سرعت بارگذاری صفحات در اندازه و حجم فایل و تصاویر آپلود شده محدودیت در نظر گرفته شده است. موکدا توصیه می شود تا فایلها و عکس های خود را حتی المقدور کوچک نموده و با تغییر فرمت، حجم آنها را کاهش دهید. در این مورد مقالاتی نیز در سایت میکرو رایانه وجود دارد که مطالعه آنها مفید خواهد بود. همچنین تعداد فایل های ضمیمه در هر پست حداکثر سه فایل در نظر گرفته شده و برای ارسال بیش از سه فایل باید از پست های جدید استفاده شود.

نکته 3
توصیه اکید می شود قبل از اقدام به ارسال پست خود از طریق کلیک روی آیکن پیش نمایش، وضعیت پست، محل و چگونگی قرار گیری فایل یا عکس خود را بررسی نمایید.

بالا

» چگونه می توانم مقالات و مطالب خود را به صورت فایل ضمیمه در سایت قرار بدهم؟
پاسخ به این سوال در سوالات مربوط به پیوست ها و ضمیمه ها در ادامه این راهنما آمده است. در آنجا مطالعه بفرمایید.

بالا

» چگونه می توانم نوشته ای را ویرایش یا حذف کنم؟
در سایت بورس کالا به منظور حفاظت از نوشته ها و مقالات سایت، امکان حذف نوشته ها و پست ها به کاربران داده نشده است. هر کاربری می تواند نوشته خود را تا سه روز بعد از ارسال آن ویرایش نماید و بعد از این مدت امکان ویرایش فقط به وسیله ناظران سایت وجود دارد.
در مدت زمان تعیین شده فوق، ویرایش هر پست به سادگی و با کلیک بر روی آیکن Edit آن پست امکان پذیر است. آیکن ادیت در گوشه سمت چپ پست قرار دارد و بعد از سه روز به صورت اتوماتیک ناپدید می شود.
اگر بعد از پست شما (در همان تاپیک) پست دیگری قرار گرفته باشد، در صورت ویرایش کردن پست، پیغامی در زیر آن مبنی بر اینکه چند بار این نوشته ویرایش شده است، ظاهر خواهد شد. اگر در ادامه پست شما، پاسخی داده نشده باشد (پستی قرار نگرفته باشد)، این جمله ظاهر نمی شود.
اصولا هدف از قرار دادن امکان ویرایش، صرفا تصحیح اشکالات جزئی پست هاست و به هیچ وجه نبایستی این امکان برای حذف کامل و ویرایش کلی پست مورد استفاده قرار گیرد. اگر به هر دلیلی در پست های قبلی خود خطا یا اشکالی می بینید می توانید با ایجاد پست در همان تاپیک نظر جدید و توضیحات خود را درج نمایید.
کاربران عزیز توجه داشته باشند که ویرایش کلی و حذف کل نوشته پست، به اعتبار کاربر لطمه وارد می کند و اصولا برخورد بازدید کنندگان با صفحات خالی و بدون مطلب، خوشایند نیست.

بالا

» منظور از امضا چیست؟
اصطلاح امضاء در تالارهای گفتگو، نوشته ها، عبارات و علائمی است که در زیر پست های کاربر ظاهر می شود. امضاء هر کاربر می تواند معرف فعالیت، دانش، زمینه کاری و حتی شخصیت آن کاربر باشد.

بالا

» چگونه می توانم در زیر پست های خود امضاء اضافه کنم؟
برای اضافه کردن امضا در زیر نوشته هایتان به شرح زیر عمل کنید:
از طریق لینک صفحه مدیریت کاربر (که بعد از ورود به سایت در بالای صفحات تالار گفتگو مشاهده می کنید) به بخش شناسنامه رفته و در آنجا روی لینک ویرایش امضاء کلیک کنید تا جعبه متن ویرایش امضاء ظاهر شود. برای اطمینان از درست بودن تنظیمات امضاء از طریق آیکن پیش نمایش می توانید آن را قبل از ارسال مشاهده کنید.
فراموش نکنید که برای فعال شدن امضاء شما در زیر پست ها لازم است در قسمت تنظیمات تالارها و در لینک «ویرایش پیش فرض های پست کردن» اضافه کردن امضا به صورت پیش فرض فعال شده باشد و یا اینکه در تک تک پست ها آن را فعال کنید. با علامت نزدن گزینه مربوط به امضاء در صفحه ارسال مطالب و پست ها، همچنان می توانید از درج امضاء خودتان در پست ها جلوگیری کنید.
توجه:
استفاده از نوشته های تبلیغاتی، عکس های حجیم و فایلهای فلش در امضاء خلاف مقررات سایت است.

بالا

» چگونه می توان یک رای گیری یا نظرسنجی ایجاد کرد؟
ایجاد رای گیری یا نظر سنجی در سایت بورس کالا فعلا فقط در اختیار ناظران سایت گذاشته شده است. در آینده با افزایش تعداد پست های کاربران این امکان برای گروه های کاربران حرفه ایی سایت نیز فعال خواهد شد.
ایجاد رای گیری بسیار ساده است. اگر این امکان به شما داده شده باشد در پایین صفحه ویرایش و ارسال پست ها و در زیر بخش آپلود فایلهای ضمیمه، بخش ایجاد رای گیری را مشاهده خواهید کرد. اگر این بخش را مشاهده نمی کنید به معنی آن است که فعلا اجازه ایجاد رای گیری به شما داده نشده است. روش کار به شرح زیر است:
در ابتدا با کلیک بر روی موضوع جدید به صفحه ارسال و پست مطالب بروید. عنوانی مناسب برای پست خود انتخاب کرده و توضیحات مختصر و مفیدی در مورد آن در داخل پست خود بنویسید. تا این مرحله، مشابه ایجاد پست جدید است، فعلا در این مرحله بر روی آیکن ارسال کلیک نکنید و مراحل بعد را که مربوط به ایجاد رای گیری است، ادامه دهید.
موضوعی که به آن رای داده می شود را اصطلاحا سوال رای گیری می نامند. در ابتدا باید سوال رای گیری خود را طراحی کنید. سوال شما باید طوری انتخاب و طراحی شود که امکان پاسخ دادن به آن بر اساس گزینه هایی که شما از قبل تعیین کرده اید وجود داشته باشد.
در مرحله بعد و در داخل جعبه متنی پایین سوال، گزینه های مختلف پاسخ سوال را که کاربران می بایست به آن رای دهند، بنویسید. گزینه ها (پاسخ ها) باید واضح و روشن باشند. هر گزینه را در داخل جعبه متنی در یک خط مستقل بنویسید. حداکثر تعداد گزینه ها (پاسخ ها به سوال رای گیری) فعلا 10 مورد در نظر گرفته شده است و اگر کاربری به بیش از این تعداد گزینه نیاز داشته باشد می تواند با مدیر سایت تماس بگیرد. در مرحله بعد باید تعداد رای هر رای دهنده مشخص شود. مثلا اگر هر رای دهنده ایی می تواند به دو گزینه رای دهد عدد 2 را در داخل کادر مربوطه وارد کنید. حداقل مقدار این عدد یک است.
مدت زمان رای گیری را (به روز) در مرحله بعد در داخل کادر مربوطه وارد کنید. عدد 0 به معنی مدت زمان نامحدود است.
با علامت زدن آخرین گزینه، کاربر رای دهنده می تواند بعد از رای دادن، نظر و رای خود را ویرایش کرده و تغییر دهد.

بالا

» چگونه یک رای گیری را ویرایش یا حذف کنم؟
حذف پست های رای گیری هم همانند سایر پست های کاربران فقط در اختیار مدیر و ناظران سایت است. ولی ویرایش آنها؛ مشابه سایر پست ها؛ تا سه روز به وسیله کاربر ایجاد کننده رای امکان پذیر است.

بالا

» در زیر صفحه ارسال مطالب ، کلید «ذخیره» چه کاربردی دارد؟
شما می توانید مطالب پست های خود را قبل از ارسال ذخیره کنید. در این صورت در صفحه مدیریت کاربر، در بخش پیش نویس ها امکان سازمان دهی و مدیریت آنها را خواهید داشت. در واقع با کلیک روی کلید «ذخیره»، پست مورد نظر شما به صورت کامل ذخیره شده و به بخش «پیش نویس ها» در صفحه مدیریت کاربری خودتان ارسال می شود.

بالا

» در زیر صفحه ارسال مطالب ، کلید «بارگذاری» چه کاربردی دارد؟
این کلید بعد از استفاده از کلید ذخیره به وجود می آید و با کلیک بر روی آن می توانید پست های ذخیره شده قبلی را مشاهده نموده و آنها را برای ویرایش و ارسال؛ در صفحه ارسال مطالب؛ بار گذاری کنید.

بالا

» من قبلا به سادگی نوشته های خودم را پست می کردم ولی اخیرا" پست های من نیاز به تایید شدن دارند ، علت چیست؟
در شرایط خاصی ممکن است پست های بعضی از کاربران برای ارسال نیاز به تایید داشته باشند. برای دانستن علت این امر با مدیر یا ناظران سایت تماس بگیرید.

بالا


 سوالات مربوط به ظاهر پست ها 
» چگونه می توانم رنگ نوشته هایم را تغییر دهم؟
اگر این قابلیت برای شما فعال شده باشد در کناره صفحه ویرایشگر پستها، مربع های رنگی کوچکی را مشاهده خواهید کرد. برای تغییر رنگ نوشته خودتان؛ در داخل کادر متنی، قسمتی (یا همه) نوشته را که می خواهید رنگ آن را تغییر دهید با موس انتخاب کنید و بعد روی رنگ انتخابی خود کلیک کنید تا تغییرات مورد نظر شما انجام شود.
توصیه اکید می کنیم که با کلید پیش نمایش متن خود را قبل از ارسال مشاهده نمایید.

نکته مهم
اصولا توصیه می شود که رنگ های نوشته ها را تغییر ندهید و از این امکان جز در مواقع ضرورت استفاده نکنید زیرا همانطوریکه می دانید قالب سایت تغییر پذیر است و احتمال تغییر آن همیشه وجود دارد. بنابراین ممکن است در آینده قالب نوشته ها تغییر کند و رنگ آن به صورتی در بیاید که نوشته های شما ناخوانا شده و یا به سختی خوانده شود.

بالا

» روش استفاده از کلیدهای بالای صفحه ویراشگر چگونه است؟
روش استفاده از همه کلیدها تقریبا مشابه است. برای اعمال کار هر کلید بر روی نوشته ایی در متن ، کافی است ابتدا متن مورد نظر را با موس انتخاب کرده و بعد روی کلید کلیک کنید تا تغییرات مورد نظر شما انجام شود.
در مورد کلید background لازم است کد رنگ زمینه را هم در مقابل علامت مساوی قرار دهید. اگر از کدهای رنگ ها اطلاع ندارید می توانید با حرکت دادن موس خود بر روی مربع های رنگی موجود در کناره ویرایشگر ، کد آنها را ؛ که در بالای کادر ویرایشگر ظاهر می شوند؛ بخوانید. توصیه اکید می کنیم که با کلید پیش نمایش، متن خود را قبل از ارسال مشاهده نمایید.

نکته مهم
توصیه می شود که رنگ زمینه نوشته ها را جز در مواقع ضرورت تغییر ندهید زیرا همانطوریکه می دانید قالب سایت تغییر پذیر است و احتمال تغییر آن همیشه وجود دارد. بنابر این ممکن است در آینده قالب نوشته ها تغییر کند و رنگ آن به صورتی در بیاید که ظاهر نوشته های شما دلچسب نباشد.

بالا

» BBCode چیست؟
BBcode روش خاصی از وارد کردن کدهای HTML در بین متون و نوشته هاست. امکان استفاده یا عدم استفاده از BBcode ها برای کاربران، بستگی به تصمیم مدیر سایت دارد. البته شما می توانید این قابلیت را در هنگام نوشتن و ارسال یک مطلب حذف کنید. BBcode از لحاظ استایل بسیار شبیه HTML است. تگها به جای اینکه با علائم < و > همراه باشند با ] و [ شروع و خاتمه می یابند. استفاده از این کدها قدرت کنترل بیشتری بر متون نمایش داده شده به کاربر می دهد. اگر BBCodeبرای شما فعال باشد راهنمای استفاده از آن نیز در صفحه ارسال مطالب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

بالا

» آیا می توانم از کدهای HTML در پست هایم استفاده کنم؟
استفاده از این کدها بستگی به نظر مدیر سایت دارد. حتی اگر اجازه استفاده از این کدها به افراد خاصی هم داده شده باشد، فقط شامل تگهایی خواهد شد که مدیر سایت مجاز بداند. این تصمیم جهت امنیت بیشتر سایت و به منظور جلوگیری از خراب شدن صفحات سایت و سایر مشکلات دیگر است. حتی در صورت فعال بودن این امکان برای شما، می توانید آن را در هنگام نوشتن و ارسال مطالب حذف کنید.

بالا

» شکلک ها (Smilies) چه هستند؟
Smiley یا شکلک، تصویرهای گرافیکی کوچکی هستند که می توانند جهت بیان احساسات به کار روند. حسن استفاده از آنها این است که به راحتی و با استفاده از کدهای کوچک ایجاد می شوند (در صورتی که گذاشتن تصویر نیازمند یک کد نسبتا طولانی است). لیست کامل شکلکها در کنار صفحه ارسال مطالب در دسترس است. از این Smiley ها بیش از حد استفاده نکنید، چرا که عملا" یک نوشته را غیر قابل خواندن می کند. مدیر سایت می تواند برای استفاده بیش از حد شکلک ها در پست ها، محدودیت قائل شود.

بالا


 سوالات مربوط به پیام های خصوصی و ایمیل 
» چرا من نمی توانم پیام خصوصی بفرستم؟
ارسال پیام خصوصی از طریق صفحه پیامهای خصوصی صورت می گیرد. دلایل متعددی برای عدم امکان ارسال پیام خصوصی وجود دارد:
آیا به سایت وارد شده اید؟ برای ارسال پیام خصوصی باید ابتدا به سایت وارد شوید (log in). یا اینکه امکان ارسال پیام خصوصی کلا" از طرف مدیر سایت بسته شده است و یا شاید مدیر سایت اجازه فرستادن پیامهای خصوصی را به شما نداده است. برای جویا شدن دلیل این کار می توانید با مدیر سایت تماس بگیرید.

بالا

» من پیام های خصوصی ناشایستی دریافت می کنم.
در صورت دریافت پیام خصوصی توهین آمیز و ناشایست بلافاصله مدیر یا ناظران سایت را آگاه نمایید، مطمئن باشید که با کاربر ارسال کننده پیام برخورد خواهد شد.
ضمنا شما می توانید در صفحه مدیریت کاربری خود از دریافت پیام از طرف کاربر ارسال کننده، ممانعت به عمل بیاورید.

بالا

» من از طریق تالار های شما اسپم و پست الکترونیکی هرز نامه دریافت کرده ام!
ما از شنیدن این موضوعات متاسفیم. برای پیگیری یک کپی کامل از ایمیل همراه با header آن را برای مدیر یا ناظرین سایت ارسال نمایید، تا اقدامات مقتضی در مورد کاربر خاطی انجام گیرد.

بالا


 سوالات مربوط به لیست دوستان و مخالفان 
» لیست دوستان و مخالفان چه کاربردی دارد؟
کاربرانی را که شما به عنوان دوست انتخاب می کنید در لیست دوستان شما در صفحه مدیریت کاربری تان قرار می گیرند و شما می تواند از آنلاین یا آفلاین بودن آنها مطلع شوید و به راحتی برای ایشان پیام خصوصی بفرستید.
پست های کاربرانی که به صورت مخالفان شما در می آیند، نادیده گرفته شده و شما پست های آنها را در صفحات تالارها مشاهده نخواهید کرد. به جای پست های آنها پیغام مخصوص قرار می گیرد.

بالا

» چگونه می توانم کاربری را به لیست دوستان یا مخالفان خودم اضافه کنم؟
به دو روش می توانید کاربران را در لیست دوستان یا مخالفان خود قرار دهید.
روش اول با استفاده از صفحه مشخصات هر کاربر است. وقتی بر روی نام کاربری کلیک می کنید صفحه مشخصات آن کاربر ظاهر می شود که در آنجا امکان افزودن نام کاربر به لیست دوستان یا مخالفان شما وجود دارد. روش دوم از طریق صفحه مدیریت کاربری خودتان است. برای حذف نام ها از لیست مخالفان نیز می توانید از همین دو روش فوق استفاده کنید.

بالا


 سوالات مربوط به بوک مارک کردن و مشترک شدن 
» فرق بین بوک مارک کردن و مشترک شدن موضوعات چیست؟
بوک مارک کردن یک تاپیک فقط نشانه گذاری و نوعی علامت گذاری آن است تا شما بعدا" بتوانید با استفاده از صفحه مدیریت کاربری خود به راحتی آن را پیدا کنید. در صورتی که اشتراک یا مشترک شدن در یک تاپیک باعث می شود که با هر بار به روز رسانی آن تاپیک، ایمیلی به آدرس شما ارسال شده و شما را از پست جدید در آن تاپیک آگاه کند.

بالا

» چگونه می توانم در یک موضوعی مشترک شوم؟
وقتی در حال دیدن موضوعی باشید، لینک اشتراک در آن موضوع را در بالای همان صفحه مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی آن به سادگی مشترک آن موضوع خواهید شد. در حین ارسال مطلب نیز با چک مارک زدن گزینه مربوط به اشتراک در صفحه ویرایشگر می توانید مشترک یک موضوع شوید. (این گزینه با این عنوان آمده است: وقتی کسی جواب داد، من را مطلع کن)

بالا

» چگونه می توانم در یک تالاری مشترک شوم؟
برای مشترک شدن در یک تالار کافی است به آن تالار بروید به طوریکه بتوانید فهرست موضوعات آن تالار را مشاهده کنید، در این صورت لینک «مشترک شدن تالار» را در بالای همان صفحه مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی آن به سادگی مشترک آن تالار خواهید شد. توجه کنید که مشترک شدن در یک تالار موجب خواهد شد تا با هر بار به روز رسانی آن تالار ، ایمیلی به شما ارسال گردد و چون معمولا زمان به روز رسانی تالارها سریع اتفاق می افتد لذا ممکن است ایمیل باکس شما پر از ایمیل های به روز رسانی آن تالار گردد، لذا توصیه چندانی به این کار نمی کنیم.

بالا

» چگونه می توانم موضوعات یا تالارهایی را که مشترک شده ام حذف کنم ؟
در صفحه مدیریت کاربری خودتان، مدیریت اشتراک ها و نیز مدیریت بوک مارکها قرار دارد. از آن طریق به سادگی می توانید اشتراک ها و بوک مارکهایتان را حذف نمایید.

بالا


 سوالات در مورد پیوست ها و ضمیمه ها 
» چگونه می توان امکان ارسال فایل ضمیمه را فعال کرد؟
فعال سازی امکان آپلود فایل ضمیمه در هر تالار بر عهده مدیر سایت است.

بالا

» چرا من نمی توانم فایل های ضمیمه به پست هایم اضافه کنم؟
عدم امکان اضافه کردن فایل های ضمیمه یا پیوست به پست ها به سه دلیل ممکن است اتفاق بیفتد:
اول: دسترسی به افزودن پیوست ها برای هر گروه از کاربران متفاوت است. ممکن است اضافه کردن پیوست ها برای شما غیر فعال باشد.
دوم: بنا به صلاحدید مدیر سایت، افزودن پیوست ها برای تالار خاصی فعال نشده باشد.
سوم: ظرفیت فضای تخصیص یافته برای فایل های ضمیمه و پیوست تکمیل شده باشد.
برای رفع این محدودیتها (در هر سه مورد) می توانید با ناظران یا مدیر سایت تماس بگیرید.

بالا

» چگونه می توانم مقالات و مطالب خود را به صورت فایل ضمیمه در سایت قرار بدهم؟
اصولا توصیه می شود که مقالات و مطالب خود را به صورت پست های متوالی و کوتاه در سایت قرار دهید. تا هم از طریق تمام موتورهای جستجو مطالب شما قابل رویت و استفاده باشد و هم کاربران با مطالعه راحت تر آنها بتوانند نقطه نظرات و پیشنهادات و سوالات احتمالی خود را مطرح کنند.
به هرحال سایت بورس کالا امکان آپلود فایل های نوشته ها و مقالات را برای کاربران در نظر گرفته است ولی صرفا به فایلهایی اجازه آپلود می دهد که مقالات و نوشته های آنها انحصارا" برای این سایت نوشته شده باشد و در داخل صفحات فایلها، نام سایت بورس کالا و لینک آدرس آن ذکر شده باشد، در غیر این صورت سایت بورس کالا حذف آن فایل را از پست های کاربران برای خود مجاز می داند.
روش آپلود فایل های ضمیمه به همان صورتی است که در سوال قبلی در مورد آپلود تصاویر پاسخ داده شد.
توجه:
همانطوریکه که در پاسخ سوال قبلی ذکر شد، در حجم فایل آپلود شده محدودیت وجود دارد و چنانچه حجم فایلی بیش از اندازه مجاز بود از این طریق اجازه آپلود آن داده نشده است و لازم است فایل مذکور در مرکز دانلود سایت آپلود شده و لینک آن در پست کاربر آورده شود. برای این منظور با مدیر سایت تماس بگیرید.

بالاپرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد