بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 31 مارس 2020, 16:21


 راهنمای سایت - قسمت اول 
سوالات مربوط به ثبت نام و ورود
چرا نمی توانم در سایت وارد شوم؟
چرا باید ثبت نام کنم؟
چرا من به صورت اتوماتیک از سایت خارج می شوم؟ (Log out اتوماتیک)
چگونه می توانم از ظاهر شدن نام کاربری خود در لیست افراد آنلاین جلوگیری کنم؟
من کلمه عبور (Password) خودم را فراموش کرده ام!
من ثبت نام کرده ام ولی نمی توانم وارد شوم!
من قبلا ثبت نام کرده ام و چندین بار هم وارد شده ام ولی الان نمی توانم وارد شوم!
چرا من نمی توانم ثبت نام کنم؟
«حذف همه کوکی های تالار» چه کاری انجام می دهد؟
مواقعی پیش آمده که من به سایت مراجعه نمودم ولی سایت قطع بوده یا اعلام خطای دیتابیس می داده ، علت چیست؟

تنظیمات سایت و کاربران
چگونه می توانم تنظیمات کاربری خود را عوض کنم؟
ساعت سایت درست نیست!
آواتار چیست و به چه کار می آید؟
چگونه می توانم از انتخاب آواتار خود به وسیله سایر کاربران جلوگیری کنم؟
چگونه می توانم یک عکس یا آواتار در زیر نام کاربری خود در کنار پست هایم داشته باشم؟
رتبه و درجه چیست؟ و چرا همه کاربران درجه ندارند؟

سوالات جستجو
چگونه می توانم در تالارها جستجو کنم؟
چرا جستجوی من نتیجه ای ندارد؟
چرا نتیجه جستجوی من یک صفحه خالی است؟
چگونه می توانم یک کاربر را جستجو کنم؟
چگونه می توانم پست ها و تاپیک های خودم را پیدا کنم؟

سوالات در مورد بعضی از تالارها و پستهای خاص
چرا من به بعضی از تالارهای سایت دسترسی ندارم؟
اطلاعیه ها چیستند؟
تاپیک های مهم چیست؟
موضوعات قفل شده چیستند؟
آیکون موضوعات چیست؟
چرا من اخطار دریافت می کنم؟
چگونه می توانم وجود پست های نامناسب و خلاف مقررات را به ناظران اطلاع دهم؟

سوالات مربوط به نرم افزار تالارهای گفتگو و phpBB3
چرا روش تالار گفتگو برای نوشتن مقالات و مطالب سایت انتخاب شده است؟
چه کسی این بولتن برد را نوشته است؟
چه کسی این برنامه را برای سایت میکرورایانه آماده کرده است؟

آدرس ادامه راهنما
لینک قسمت دوم راهنمای سایت

 

 سوالات مربوط به ثبت نام و ورود 
» چرا نمی توانم در سایت وارد شوم؟
آیا ثبت نام کرده اید؟ شما برای ورود به سایت باید در ابتدا ثبت نام کنید.
آیا احیانا" از طرف سایت ممنوع الورود نشده اید؟ (در این صورت پیامی با همین مضمون مشاهده خواهید کرد). در این حالت، باید با ناظران سایت یا مدیر سایت تماس گرفته و علت ممنوعیت ورود خود را جویا شوید.
اگر ثبت نام کرده اید و ورود شما ممنوع نشده است ولی همچنان نمی توانید وارد شوید، پس حتما نام کاربری و رمز عبور خود را اشتباه وارد کرده اید! مجددا" و با دقت بیشتری کلمه عبور و نام کاربری خود را وارد کنید. معمولا در اکثر مواقع مشکل رفع می شود. در غیر این صورت با ناظران یا مدیر سایت تماس بگیرید.
توجه داشته باشید که اگر بیش از سه بار پسورد خود را اشتباه وارد کنید سیستم به طور موقت از ورود شما جلوگیری خواهد کرد. توصیه می کنیم که اگر بار دوم و با دقت بیشتری، نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمودید ولی سیستم همچنان اعلام می کند که پسوردتان را اشتباه وارد کرده اید از گزینه مربوط به فراموش کردن کلمه عبور استفاده کنید تا پسورد جدیدی به ایمیل شما ارسال شود.

بالا

» چرا باید ثبت نام کنم؟
در بعضی از سایت ها نیازی به ثبت نام وجود ندارد. این عمل به نظر مدیر سایت بستگی دارد. بعضی از مدیران سایت ها ترجیح می دهند که شما برای نوشتن مطالب حتما ثبت نام کنید. در این سایت طبق نظر مدیر سایت لازم است ثبت نام انجام بگیرد. ثبت نام، باعث دسترسی بیشتر شما به ویژگی های سایت خواهد شد که اگر به صورت مهمان (بدون ثبت نام) مطالب سایت را مطالعه کنید به همه آن ویژگی ها دسترسی نخواهید داشت.
مثلا بعضی از ویژگی ها که شما به صورت مهمان به آنها دسترسی ندارید عبارتند از: عدم امکان نوشتن مطالب در سایت، عدم مشاهده فایل های ضمیمه و عکس های سایت. با ثبت نام امکان دسترسی به همه امکانات سایت پیدا می کنید نظیر: تعریف آواتار، فرستادن ایمیل و پیامهای خصوصی، ثبت نام در گروهها و ... .
کاربران به محض ورود در سایت با توجه به رنگ تاپیک ها، پست های جدید را شناسایی می کنند و به پست هایی که بعد از آخرین خروج آنها از سایت گذاشته شده به راحتی دسترسی پیدا می کنند.
ثبت نام فقط دقایقی کوتاه از وقت شما را خواهد گرفت اکیدا" توصیه می شود که ثبت نام کنید.

بالا

» چرا من به صورت اتوماتیک از سایت خارج می شوم؟ (Log out اتوماتیک)
اگر شما در هنگام ورود به سایت گزینه «ورود اتوماتیک» را علامت نزده باشید، سایت شما را فقط برای مدت زمان خاصی در حالت Login نگه می دارد. این تصمیم به منظور حفاظت از حساب کاربری شما و جلوگیری از سوء استفاده دیگران از نام کاربری شما اتخاذ شده است.
اگر می خواهید برای همیشه و تا وقتی که آنلاین هستید در حالت Login باشید ، هنگام ورود به سایت گزینه مذکور را چک مارک بزنید.
لازم به ذکر است چک مارک زدن این گزینه برای کاربرانی که از کامپیوترهای مشترک استفاده می کنند اصلا توصیه نمی شود. منظور از کامپیوترهای مشترک به عنوان مثال کامپیوترهای کتابخانه ها، کافی نت ها، دانشگاه ها ، کامپیوترهای موجود در محل کار و ... است.

بالا

» چگونه می توانم از ظاهر شدن نام کاربری خود در لیست افراد آنلاین جلوگیری کنم؟
به دو روش می توانید این کار را انجام دهید:
روش اول: در حین ورود، گزینه مربوط به «حضور در تالارها به صورت مخفی» را علامت بزنید. (این گزینه از طریق کلیک روی لینک «ورود» در دسترس قرار می گیرد). توجه داشته باشید که این روش فقط در همان یک دفعه ی ورود به سایت، عمل می کند.
روش دوم: در شناسنامه کاربری خود در صفحه مدیریت کاربر، ویژگی «وضعیت آنلاین من را نشان نده» را انتخاب کنید. این روش در همه دفعات بعدی ورودها به سایت، حضور شما را مخفی نگه می دارد.
با این دو روش وضعیت آنلاین شما فقط توسط خود شما و مدیران و ناظران سایت دیده خواهد شد و جزء کاربران مخفی به شمار خواهید آمد که بقیه کاربران نمی توانند از حضور شما اطلاع یابند.

بالا

» من کلمه عبور (Password) خودم را فراموش کرده ام!
مشکل مهمی نیست! اگر نتوانستید کلمه عبور خود را به خاطر بیاورید می توانید کلمه عبور (پسورد) جدیدی دریافت کنید. برای این منظور به صفحه ورود به سایت (Login) بروید و بر روی گزینه «کلمه عبور را فراموش کرده ام» کلیک کنید. اگر مراحل را با دقت انجام دهید از طریق ایمیل تان پسورد جدید دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید که ناظران و مدیران سایت در این مورد نمی توانند به شما کمک کنند و سیستم به صورت اتوماتیک این کار را انجام می دهد.

بالا

» من ثبت نام کرده ام ولی نمی توانم وارد شوم!
ابتدا از درست وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور خود مطمئن شوید. در هنگام ثبت نام ایمیلی حاوی نام کاربری شما و کلمه عبورتان به آدرسی که اعلام کرده اید ارسال می شود. توصیه می کنیم اگر کلمه عبور خود را تغییر نداده اید و همان کلمه عبور اولیه است به آن ایمیل مراجعه نمایید. اگر همچنان نام کاربری خودتان درست بود ولی پیغام نادرست بودن کلمه عبور را دریافت می کنید از طریق گزینه فراموش کردن کلمه عبور اقدام کنید.

بالا

» من قبلا ثبت نام کرده ام و چندین بار هم وارد شده ام ولی الان نمی توانم وارد شوم!
دلایل این کار ممکن است به شرح زیر باشد:
نام کاربری و کلمه عبور خود را به اشتباه وارد کرده اید در این صورت ایمیلی را که در هنگام ثبت نام برای شما ارسال گردیده؛ چک کنید.
یا اینکه مدیران سایت به دلایلی اکانت شما را حذف کرده باشند. در بعضی از سایت ها، اعضای غیر فعال به منظور کاهش حجم دیتابیس از سایت حذف می شوند. در سایت بورس کالا، تا کنون هیچ کاربری به این دلیل از سیستم حذف نشده است.

بالا

» چرا من نمی توانم ثبت نام کنم؟
ممکن است این کار به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد:
مثلا ممکن است همین IP که شما با آن در حال ثبت نام هستید اجازه ثبت نام نداشته باشد و به دلایل مختلف از طرف مدیرات سایت مسدود شده باشد. یا ممکن است نام کاربری مورد نظر شما اجازه ثبت نداشته باشد و یا حتی ممکن است در مواقعی تصمیم مدیران سایت بر این باشد که فعلا کاربر جدیدی ثبت نام نکند. برای دانستن دلیل عدم امکان ثبت نام با مدیر یا ناظران سایت تماس بگیرید.

بالا

» «حذف همه کوکی های تالار» چه کاری انجام می دهد؟
شما با کلیک بر روی این لینک و تایید آن، تمام کوکی های تولید شده توسط تالارهای گفتگوی سایت بورس کالا را حذف می کنید. اگر مشکلی در ورود یا خروج از سایت هم داشته باشید، ممکن است با این عمل مشکل شما نیز رفع گردد. بدیهی است بعد از این عمل باید دوباره در سایت login کنید. اینکه کوکی ها چی هستند؟ به مقالاتی که در این مورد در سایت میکرو رایانه نوشته شده، مراجعه کنید.

بالا

» مواقعی پیش آمده که من به سایت مراجعه نمودم ولی سایت قطع بوده یا اعلام خطای دیتابیس می داده ، علت چیست؟
این کار به دلایل متعدد ممکن است پیش بیاید:
همانطوریکه می دانید مطالب سایت بر روی سرورهایی از شبکه جهانی اینترنت نگهداری می شوند و ممکن است مواقعی در سال پیش بیاید که این سرورها دچار نقص فنی شوند، بنابراین شاید موقع مراجعه شما یکی از این سرورها دچار اشکال بوده است. یا ممکن است این قطع بودن ناشی از قطع ارتباط اینترنتی شما با این سرورها باشد. یا ممکن است مدیران سایت برای ایجاد تغییرات نرم افزاری در سایت و یا برای بکآپ گیری به صورت موقت تالار گفتگو یا بعضی از صفحات آن را غیر فعال کرده باشند.
همچنین ممکن است مواقعی پیش بیاید که صفحه اول سایت و یا بعضی از صفحات سایت در دسترس باشند ولی برخی دیگر از صفحات، مخصوصا صفحات تالار گفتگو در دسترس نباشند؛ علت این امر نیز می تواند مربوط به قطع بودن ارتباط یکی از سرورهای سایت (سرور دیتابیس) باشد. معمولا این گونه اشکالات زودگذر بوده و شما می توانید ساعاتی بعد برای استفاده از سایت مراجعه نمایید.

بالا


 تنظیمات سایت و کاربران 
» چگونه می توانم تنظیمات کاربری خود را عوض کنم؟
پس از ثبت نام تمام تنظیمات حساب کاربری شما در دیتابیس سایت ذخیره می شود و شما می توانید به راحتی بعد از ورود به سایت آنها را تغییر دهید. برای این منظور باید روی لینک شناسنامه در صفحه مدیریت کاربر کلیک کنید.

بالا

» ساعت سایت درست نیست!
ساعت و زمان سایت بسیار دقیق است، آنچه که موجب می شود تا ساعت و زمان به نظر شما اشتباه باشد اختلاف زمانی بین مناطق مختلف در کره زمین است. در این حالت در صفحه مدیریت کاربر، در لینک تنظیمات تالارها، منطقه زمانی را انتخاب کنید که با محل سکونت شما مطابقت داشته باشد.

بالا

» آواتار چیست و به چه کار می آید؟
ممکن است در کنار پست های کاربران و در زیر هر نام کاربری دو عکس مشاهده کنید. اولین عکس نشان دهنده رتبه و درجه کاربر در سایت است و معمولا بر اساس فعالیت کاربران تعیین می شود. در حال حاضر در سایت بورس کالا این ویژگی فعال نشده است.
عکس دوم که با نام آواتار (Avatar) شناخته می شود به نوعی نماد مشخصه هر کاربر است. هر کاربر عضو سایت می تواند یک عکس و آواتار انحصاری در سایت برای خود انتخاب کند.
به تجربه ثابت شده است که به مرور و با افزایش تعداد پست های کاربران، عکس انتخابی به عنوان آواتار، بخشی لاینفک از مشخصه کاربر می شود و به نوعی معرف هر کاربر در سایت است و حتی در مواقع زیادی مشاهده شده که بازدیدکنندگان سایت در ابتدا کاربران را با آواتار می شناسند و به مرور زمان به نام کاربری ایشان دقت می کنند.
بنابراین شاید در ابتدا انتخاب آواتار چندان مهم به نظر نرسد ولی با افزایش تعداد پست ها آواتار کاربران اهمیت پیدا می کند.

بالا

» چگونه می توانم از انتخاب آواتار خود به وسیله سایر کاربران جلوگیری کنم؟
در سایت بورس کالا به منظور صیانت از آواتار کاربران تدبیر ویژه ایی اتخاذ شده است:
چنانچه کاربری علاقمند به ثبت آواتار انتخابی خود در سایت می باشد لازم است برای این منظور در بخش اطلاعیه ها و در تاپیک «ثبت آواتار کاربران» اقدام به آپلود تصویر آواتار خود نماید. توصیه می شود برای این منظور حتما از ویژگی آپلود تصاویر در خود سایت بورس کالا استفاده کنید و از قرار دادن تصاویر در سایر سایتهای میزبان خودداری نمایید زیرا به تجربه ثابت شده است که بسیاری از سایتهای میزبان، بعد از مدتی به مرور اقدام به حذف تصاویر آپلود شده می نمایند. چنانچه به این توصیه عمل ننمایید ممکن است ناظران سایت بعد از ثبت آوتارتان، به منظور جلوگیری از اختلافات احتمالی در آینده؛ میزبان آن را تغییر داده و راسا" اقدام به آپلود آواتار شما در سایت بورس کالا بنمایند.
انتخاب آواتار به طور مشترک فقط با اجازه کاربری که برای اولین بار آن را انتخاب کرده (و همچنان به عنوان آواتار خود دارد) مجاز است. اگر به هر دلیلی آواتار انتخابی شما (یا مشابه آن) توسط کاربری استفاده شد و شما موافق نبودید به مدیر یا یکی از ناظران سایت اطلاع دهید تا اقدام به حذف آن شود. در این گونه مواقع فقط کاربری حق اعتراض دارد که قبلا آواتار خود را در تاپیک فوق الذکر ثبت کرده باشد.
تشخیص مشابهت آواتار شما با آواتار سایر کاربران بر عهده مدیر یا ناظران سایت بوده و اعتراض در این مورد پذیرفته نیست.
هر کاربری در هر زمان فقط حق داشتن یک آواتار را دارد و از نظر سایت، آخرین آواتار ثبت شده در تاپیک فوق به عنوان آواتار آن کاربر به رسمیت شناخته می شود. بنابراین چنانچه به هر دلیل آواتار خود را تغییر دادید برای جلوگیری از استفاده سایرین از آن بلافاصله اقدام به ثبت آواتار جدید در تاپیک فوق نمایید. بدیهی است با ثبت آواتار جدید، آواتار قبلی ثبت شده عملا آزاد می شود و در صورت تمایل، هر کاربر دیگری می تواند از آن استفاده نماید و در این مورد هیچ اعتراضی وارد نیست.

بالا

» چگونه می توانم یک عکس یا آواتار در زیر نام کاربری خود در کنار پست هایم داشته باشم؟
روش قرار دادن آواتار به این صورت است که بعد از ورود به سایت در صفحه مدیریت کاربری خود از طریق لینک شناسنامه به صفحه ویرایش آواتار بروید و آواتار مورد نظرتان را در سایت آپلود نمایید. دقت کنید که در انتخاب عکس، اندازه و حجم فایل تصویر آواتار محدودیت دارید. این محدودیت به خاطر یکسان و شکیل شدن ظاهر پستها و نیز برای افزایش سرعت بالا آمدن صفحات سایت قرار داده شده است. بدیهی است که عکس انتخابی شما نباید مغایرتی با هنجارهای اجتماعی و قوانین ایران داشته باشد.

بالا

» رتبه و درجه چیست؟ و چرا همه کاربران درجه ندارند؟
رتبه و درجه هر کاربر، عنوانی است که بر اساس فعالیت کاربران و یا تعداد پست های آنها (و یا به دلایل مختلف) توسط مدیر سایت به کاربران داده می شود و در کنار پست های کاربران و در زیر نام کاربر نمایش داده می شود. فعلا به کاربران سایت رتبه و درجه داده نشده است.
بازدید کنندگان سایت و سایر کاربران می توانند با توجه به رتبه هر کاربر پی به ارزش نوشته کاربر برده و اعتبار نوشته های او را با در نظر گرفتن آن بسنجند. درجه و رتبه کاربران را می توان هم به صورت دستی و همه به روش اتوماتیک و بر اساس پست های کاربران و یا با ویژگی های دیگر، تعیین کرد.

بالا


 سوالات جستجو 
» چگونه می توانم در تالارها جستجو کنم؟
لینک جستجو در بالای تمام صفحات تالارها قرار گرفته است و شما به سادگی با کلیک بر روی این لینک به صفحه جستجو وارد می شوید. در این صفحه می توانید عبارت مورد جستجوی خود را وارد کرده و جستجو را انجام دهید.

بالا

» چرا جستجوی من نتیجه ای ندارد؟
روش جستجو به این صورت انجام می گیرد که phpBB3 کلمات کلیدی را اندکس می کند و در موقعی که شما جستجو انجام می دهید در ایندکس خود جستجو می نماید بنابراین در جواب این سوال باید گفت که شاید جستجوی شما مبهم است و یا شاید شما از کلمات عام برای جستجو استفاده کرده اید که در phpBB3 ایندکس نشده است. توصیه می کنیم برای استفاده از امکانات صفحه جستجو، تنظیمات جستجوی پیشرفته را نیز؛ که در پایین صفحه قرار دارد؛ تکمیل کنید.

بالا

» چرا نتیجه جستجوی من یک صفحه خالی است؟
این اتفاق وقتی پیش می آید که نتایج بی شمار و خیلی زیادی تولید شود و وب سرور امکان دستیابی به همه آنها را نداشته باشد. در اینحالت از جستجوی پیشرفته در پایین صفحه جستجو استفاده کنید و عبارات مورد جستجوی خود را دقیق تر و با کلمات بیشتری بنویسید تا نتایج محدود تری به شما بدهد.

بالا

» چگونه می توانم یک کاربر را جستجو کنم؟
برای جستجوی یک کاربر حتما باید در ابتدا به سایت وارد شوید. بعد روی لینک اعضا که در بالای تمام صفحات تالارها قرار دارد کلیک کنید تا به صفحه نام های کاربران بروید. بعد در صفحه مذکور با جستجوی نام کاربر مورد نظر یا با انتخاب حرف اول نام کاربری به راحتی می توانید کاربر عضو مورد نظرتان را پیدا کنید. توجه کنید که لینک « یافتن یک عضو » در بالای صفحه نامهای اعضاء قرار دارد.

بالا

» چگونه می توانم پست ها و تاپیک های خودم را پیدا کنم؟
در صفحه مدیریت کاربر در بخش « فعالیت شما » لینکی با عنوان « نمایش پست های خودتان » قرار دارد. با کلیک روی این لینک به تمام تاپیکی هایی که پست های شما در آن قرار دارد، خواهید رسید. از طریق صفحه جستجو هم امکان جستجوی پست های کاربران وجود دارد. همچنین از طریق صفحه هر کاربر، می توان تمام پست های آن کاربر را نیز پیدا کرد. ضمنا در بعضی از قالب های تالار گفتگو، لینک پست های خودتان در بالای صفحات نیز قرار گرفته است.

بالا


 سوالات در مورد بعضی از تالارها و پستهای خاص 
» چرا من به بعضی از تالارهای سایت دسترسی ندارم؟
دسترسی به بعضی از تالارها و بخشها محدود به عده ای مخصوص از کاربران و گروههای خاص است و بقیه کاربران به آنها دسترسی ندارند. مثلا برای دسترسی به تالار مدیران و ناظران سایت باید حتما از مدیران یا ناظران سایت باشید. امکان فعال سازی این نوع دسترسی ها فقط در اختیار مدیر سایت است.

بالا

» اطلاعیه ها چیستند؟
اطلاعیه های سایت مطالب مهمی هستند که از طرف مدیران و ناظران سایت به اطلاع کاربران رسانده می شوند و باید در اولین فرصت ممکن خوانده شوند. دو نوع اطلاعیه در سایت وجود دارد:
اطلاعیه های سراسری که شامل همه تالارها می شوند و اطلاعیه های معمولی که شامل تالار یا تالارهای خاصی خواهند بود. لینک اطلاعیه های سراسری در صفحات مدیریت کاربران در ذیل بخش اطلاعیه های مهم نیز ظاهر می شوند.

بالا

» تاپیک های مهم چیست؟
تاپیک های مهم در زیر اطلاعیه ها و فقط در صفحات اول تالارها نمایش داده می شوند. آنها اغلب مهم هستند پس باید در صورت امکان آنها را بخوانید. تغییر یک تاپیک به تاپیک مهم در اختیار مدیر و ناظران سایت است. اگر فکر می کنید به دلایلی لازم است تا تاپیک شما به تاپیک مهم تبدیل شود، موضوع را به ناظران سایت اطلاع دهید.

بالا

» موضوعات قفل شده چیستند؟
منظور از موضوعات قفل شده تاپیک هایی هستند که به دلایل مختلف توسط نویسنده آنها یا توسط مدیر و ناظران سایت قفل شده اند و شما نمی توانید در ادامه آن تاپیک ها و در پاسخ به آنها مطلبی بنویسید. قابلیت قفل کردن هر تاپیک توسط ایجاد کننده آن، ممکن است به بعضی از کاربران سایت داده شود.
لازم به ذکر است که تاپیک های رای گیری بعد از اتمام مهلت رای گیری نیز به صورت اتوماتیک قفل می شوند .

بالا

» آیکون موضوعات چیست؟
امکان تخصیص آیکون های خاص به هر تاپیکی وجود دارد. در صورت فعال بودن آن در هر تالاری، کاربران می توانند برای هر تاپیکی که می نویسند یک آیکن تصویری انتخاب کنند.

بالا

» چرا من اخطار دریافت می کنم؟
ناظران و مدیران هر تالار و گروه برای گروه خود قوانینی وضع می کنند. در صورتی که شما قوانین سایت و نیز قوانین گروه یا تالار خاصی را زیر پا بگذارید، برای شما اخطار صادر می گردد. بنابراین لازم است قبل از نوشتن و ارسال مطالب در تالارها، قوانین سایت را مطالعه نموده و همچنین از مقررات خاص هر تالار اطلاع پیدا کنید. چنانچه تصور می کنید اخطار دریافت شده اشتباه است یا چیزی از مقررات اطلاع ندارید با ناظران یا مدیر سایت تماس بگیرید.

بالا

» چگونه می توانم وجود پست های نامناسب و خلاف مقررات را به ناظران اطلاع دهم؟
در صورت فعال بودن این امکان، آیکن اخطار با عنوان «گزارش این پست» در گوشه پایین و سمت چپ پست ها فعال خواهد بود و به سادگی با کلیک بر روی این آیکن، گزارش پست مربوطه توسط شما برای ناظران سایت ارسال خواهد شد.

بالا


 سوالات مربوط به نرم افزار تالارهای گفتگو و phpBB3 
» چرا روش تالار گفتگو برای نوشتن مقالات و مطالب سایت انتخاب شده است؟
بدیهی است که برنامه های مدیریت محتوی هر سایتی با توجه به نقش و هدف آن سایت انتخاب می شود. تمایز مهمی بین روش تالار گفتگو و روش های دیگر مدیریت نوشته ها و مطالب سایتها وجود دارد. یکی از مهم ترین ویژگی های روش تالار گفتگو حق برابر همه کاربران در نوشتن مطالب و نیز پاسخ به سوالات احتمالی کاربران در مورد مطالب نوشته شده است بدون آنکه نیازی به دخالت مدیریت سایت باشد. بدین ترتیب با روش پرسش و پاسخ می توان به جمع بندی مناسبی در مورد یک موضوع رسید. بعلاوه در این روش اگر به مطالب نوشته شده قبلی مطلب جدیدی افزوده شود به صورت اتوماتیک آن تاپیک به عنوان بالاترین تاپیک تالار قرار می گیرد و کاربران به محض ورود به سایت از تغییر رنگ تاپیک متوجه پست جدید در آن می شوند. ضمن آنکه بعدا" می توان همه روش های دیگر مدیریت محتوی را بر آنها اعمال کرد. مثلا می توان مقالات سایت را بعد از تکمیل شدن و رفع ابهامات احتمالی به راحتی به بخش یا بخش های ویژه ایی انتقال داد یا آنها را با برنامه های دیگر مدیریت کرد.

بالا

» چه کسی این بولتن برد را نوشته است؟
این نرم افزار توسط گروه phpBB نوشته شده و حق کپی رایت و انتشار آن نیز مخصوص این گروه است. این برنامه تحت لیسانس GNU منتشر گردیده، برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه phpbb تماس حاصل نمایید.

بالا

» چه کسی این برنامه را برای سایت میکرورایانه آماده کرده است؟
آماده سازی ، ترجمه قسمت های ضروری ، نصب برنامه و همچنین آماده سازی مطالب این راهنمای فارسی کلا" توسط همکاران سایت میکرو رایانه انجام شده و هر گونه کپی برداری یا استفاده از آن منوط به کسب اجازه کتبی از مدیر سایت میکرورایانه است.

بالا


 آدرس ادامه راهنما 
» لینک قسمت دوم راهنمای سایت
قسمت دوم راهنمای سایت با عنوان سوالات متداول کاربران است که برای مطالعه آن می توانید از لینک زیر استفاده کنید:
راهنمای سایت - قسمت دوم

بالاپرش به:  

Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد